Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Miał 3,2 promila, jechał całą szerokością jezdni. Zatrzymała go policjantka po służbie

Dodano: 07.10.2022 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjantka z rzeszowskiej komendy zatrzymała pijanego kierowcę skody i uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Była po służbie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godziny 19 w Krasnem. Policjantka z wydziału prewencji rzeszowskiej komendy, będąca po służbie, jadąc ze swoimi znajomymi w kierunku Łańcuta, zwróciła uwagę na samochód poruszający się całą szerokością jezdni. Kierujący zjeżdżał na sąsiedni pas lub zahaczał o krawężnik. Podejrzewając, że może być pijany, próbowali zatrzymać auto.

Udało im się to kiedy skoda zjechała na boczny pas i zatrzymała się. Swoim samochodem zajechali mu drogę, a policjantka podbiegła do pojazdu, otworzyła drzwi i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Wspólnie ze znajomymi nie pozwoliła kierującemu oddalić się z miejsca. Od mężczyzny czuć było alkohol, jego mowa była bełkotliwa.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze ruchu drogowego,i zbadali alkomatem 49-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Okazało się, że miał 3,2 promili alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, zabezpieczono jego samochód, a on sam trafił do izby wytrzeźwień.  

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rada Miasta i mieszkańcy Nowego Jorku docenili prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc otrzymał dyplom uznania od członka Rady Miasta Nowego Jorku.

Rzeszów

Za nami pokazy na 100-lecie Aeroklubu Polskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tysiące miłośników lotnictwa miało okazję oglądać podniebne akrobację na 100-lecie Aeroklubu Polskiego.

Rzeszów

32-latka z Rzeszowa z papierosami bez akcyzy. W trakcie przeszukania jej domu znaleziono także marihuanę

RZESZÓW. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi łącznie ok. 50 tys. zł.

Rzeszów

Darmowe bilety dla dzieci i młodzieży. Co zrobić, aby przedłużyć ulgę?

RZESZÓW. Aby starać się ponownie o prawo do ulgi należy przedstawić te same dokumenty co w poprzednim roku.

Rzeszów

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Batorego. Informacje dla kierowców i pieszych

RZESZÓW. W poniedziałek, od godz. 10.00 rozpocznie się rozbiórka wiaduktu przy ul. Batorego w Rzeszowie.

Reklama