Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Miał 3,5 promila alkoholu. Wsiadł do samochodu po to by pojechać do sklepu po alkohol

Dodano: 05.04.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Blisko 3,5 promila miał kierowca golfa, który przyjechał do sklepu po alkohol. 25-latek kupił butelkę wódki i chciał odjechać. Dalszą jazdę udaremniło mu dwóch funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, którzy byli po służbie. Mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

Sierz szt. Daniel Zając z wydziału prewencji komendy wojewódzkiej i jego kolega st. sierż. Tomasz Pieniowski z oddziału prewencji, we wtorek wieczorem będąc po służbie, przed jednym ze sklepów na ul. Mikołajczyka w Rzeszowie zwrócili uwagę na volkswagena golfa.

Kierujący gwałtownie zahamował, wysiadł z samochodu i chwiejnym krokiem poszedł w kierunku sklepu. Sposób jego zachowania wskazywał, że może być nietrzeźwy. Postanowili to sprawdzić. Funkcjonariusz Daniel Zając poszedł za mężczyzną do sklepu. Okazało się, że kierowca golfa kupił butelkę wódki i wyszedł.
Reklama
Młody mężczyzna wsiadł z powrotem do volkswagena i chciał odjechać. Widząc to policjanci natychmiast podbiegli do auta i otworzyli drzwi. St. sierż. Pieniowski chcąc uniemożliwić mu dalszą jazdę wciągnął kluczyki ze stacyjki. Wtedy mężczyzna stał się agresywny wobec funkcjonariuszy. Od kierowcy czuć było alkohol. O całym zajściu powiadomili dyżurnego z Rzeszowa.

Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego jest pijany, miał prawie 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Pola Nadziei

Zasadzą żonkile, aby pomóc podopiecznym Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. Już po raz piąty Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci bierze udział ogólnopolskiej inicjatywie „Pola Nadziei”. Inauguracja tegorocznej akcji odbędzie się 9 października w Parku Papieskim.

Rzeszów

Policjanci rozpoczęli pracę w nowym komisariacie na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Kilkanaście dni trwały prace związane z przeniesieniem się policjantów i pracowników cywilnych do nowego budynku Komisariatu Policji II w Rzeszowie przy ulicy Wołyńskiej 1.

Rzeszów

Przebudowywany odcinek ul. Załęskiej ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu

RZESZÓW. Postępują prace przy przebudowie 700-metrowego fragmentu ul. Załęskiej w Rzeszowie. Inwestycja o wartości 6,2 mln zł ma być gotowa pod koniec października br.

Rzeszów

Obchody XXIV Dnia Papieskiego w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego odbędą się pod hasłem "Ewangelia starości i cierpienia". Rozpoczną się 6 października. Zwieńczeniem obchodów będzie piknik rodzinny "Wioska Papieski", który zaplanowano na niedzielę, 13 października przy kościele...

Rzeszów

Rewitalizacja parku na osiedlu Słocina. Jest umowa na dofinansowanie inwestycji

RZESZÓW. Dziś w ratuszu podpisano umowę dotyczącą dofinansowania projektu pn. "Parki miejskie mają znaczenie - nowe podejście do zarządzania zielenią miejską w Iwano-Frankiwsku i Rzeszowie". 2,5 mln zł z dotacji przeznaczone zostanie...

Rzeszów

Postęp prac na budowie drogi, która połączy dwa rzeszowskie osiedla [ZDJĘCIA]

Realizowany obecnie I etap obejmuje przedłużenie odcinka ul. Wołyńskiej o długości ok. 0,5 km oraz budowę ul. Słoneczny Stok o długości ok. 0,3 km.

Rzeszów

Niewybuch przed budynkiem Filharmonii Podkarpackiej

RZESZÓW. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się rzeszowscy saperzy.

Reklama