Reklama

Aktualności / Rzeszów

Miasteczko Zdrowia w Rzeszowie. Bezpłatne badania i konsultacje medyczne

Dodano: 31.05.2022 r.

Miasteczko Zdrowia w Rzeszowie. Bezpłatne badania i konsultacje medyczne - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. W czwartek, 2 czerwca 2022 r. na placu przed Centrum Handlowym Plaza przy ul. Rejtana 65 powstanie Miasteczko Zdrowia. Będzie można bezpłatnie skorzystać z szerokiej oferty badań i konsultacji medycznych. Wydarzenie jest inicjatywą Fundacji Veritas mającą na celu popularyzację profilaktyki badań i prowadzenia zdrowego trybu życia.
 
Miasteczko Zdrowia cieszy się niesłabnącą popularnością, dzięki czemu z roku na rok przyciąga więcej firm i placówek medycznych. Przede wszystkim jednak możliwość wykonania bezpłatnych badań ułatwia mieszkańcom sprawdzenie stanu swojego zdrowia i zasięgnięcie porad lekarskich. 
 
Jednym z partnerów Miasteczka Zdrowia w Rzeszowie jest Laboratorium Diagnostyka, które podczas trwania wydarzenia będzie rozdawać darmowe skierowania na badania HCV. Będzie można wykorzystać je w dowolnym punkcie pobrań na terenie miasta Rzeszowa. Oprócz tego będą również rozdawane bony uprawniające do 10% rabatu na wszystkie badania, jakie wykonuje Laboratorium Diagnostyka w swoich punktach pobrań i 15% rabatu na badania wykonywane w punkcie pobrań przy ul. Zenitowej w Rzeszowie.
 
Kolejny partner, jakim jest Centrum Medyczne MEDYK, oferuje badanie wzroku, porady dietetyka i stomatologa, oraz szkolenie z samobadania piersi.
 
Medicover Stomatologia wykona podczas Miasteczka darmowy przegląd stomatologiczny oraz zaoferuje 20% zniżki na pierwszą usługę.
 
Na stoisku uPacjenta każdy z uczestników będzie miał możliwość skontrolowania poziomu witaminy D w swoim organizmie.
 
Kolejnym partnerem jest Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oferujące konsultacje medyczne z zakresu profilaktyki nowotworów piersi i szyjki macicy oraz naukę techniki samobadania piersi. Możliwe będzie również sprawdzenie swoich umiejętności samodzielnego badania piersi na specjalistycznych trenażerach medycznych.
 
Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2, w trakcie wydarzenia będzie udzielać konsultacji dermatologicznych z oceną znamion dermatoskopem, mierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru, oraz wykonywać testy na Helicobacter pylorii. Dostępny będzie też fantom do nauki samobadania piersi. Dodatkowo rozdane zostaną bony na darmowe badania: densytometrię i badanie słuchu.
 
Całość wydarzenia pod nadzorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wspiera ideę oddawania krwi. Dzięki partnerowi Scanmed na Miasteczku Zdrowia pojawi się także Zaćmobus.

Tegoroczne Miasteczko Zdrowia w Rzeszowie będzie gościć również Narodowy Fundusz Zdrowia promujący programy profilaktyczne oraz umożliwiający zapisy na pomiary w Kiosku Profilaktycznym. Na stanowisku będą ogólnodostępne ulotki i materiały informacyjne z programami profilaktycznymi realizowanymi przez NFZ.
 
Dodatkowo Fundacja Veritas uruchamia również KARTĘ ZDROWIA, która będzie rozdawana uczestnikom podczas wydarzenia. Karta upoważnia do zniżek na usługi określonych placówek medycznych.
 
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Ważny krok w kierunku bodowy drogi łączącej ul. Warszawską z ul. Krakowską - Aktualności Rzeszów

Ważny krok w kierunku bodowy drogi łączącej ul. Warszawską z ul. Krakowską

RZESZÓW. Rzeszowscy radni zgodzili się na zawarcie porozumienia z władzami województwa dotyczącego budowy drogi, kt&oacut...

Przy SP nr 1 w centrum Rzeszowa otwarto nowy plac zabaw - Aktualności Rzeszów

Przy SP nr 1 w centrum Rzeszowa otwarto nowy plac zabaw

RZESZÓW. Plac będzie służył przedszkolakom, uczniom, a także dzieciom z osiedla Śródmieście....

W Rzeszowie powstanie pięć nowych wiat rowerowych - Aktualności Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pięć nowych wiat rowerowych

RZESZÓW. Wiaty mają być gotowe do końca listopada br. ...

Od czerwca wracają kursy linii nr 5 - Aktualności Rzeszów

Od czerwca wracają kursy linii nr 5

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od czerwca wrócą kursy linii nr 5. Wycofana natomiast zostani...

Wiosenne malowanie rzeszowskich ulic - Aktualności Rzeszów

Wiosenne malowanie rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Do czerwca odnowione zostanie oznakowanie poziome na rzeszowskich ulicach. Prace będą prowadzone głównie wieczorami i...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitaluDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowaAndrzej Nowak: ścieżka pieszo rowerowa...
Nowa apteka całodobowa w Rzeszowieprazykwantel sprzedam zentel i: Sprzedam leki pasozyty...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: