Rzeszów - Piątek, 20.03.2026
Reklama

Miasto cofa pozwolenie zintegrowane Res-Drobu. Firma nie dostała jeszcze oficjalnego pisma

Dodano: 22.02.2019 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz, na wniosek Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, cofa pozwolenie zintegrowane firmie Res-Drob, która z kolei informuje, że aktualnie żadne oficjalne pismo do nich nie wpłynęło. Sprawa może skończyć się w sądzie.

Temat zakładów przetwórstwa drobiowego Res-Drop wielokrotnie pojawiał się na sesjach Rady Miasta oraz na konferencjach organizowanych przez mieszkańców osiedla 1000-lecia, jak chociażby we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to Stowarzyszenie „Nasz Zdrowy i Czysty Rzeszów” domagało się, aby miasto cofnęło pozwolenie zintegrowane dla firmy.

Dodatkowo w ubiegłym roku, podczas jednej z sesji Rady Miasta(link), na której pojawili się mieszkańcy osiedla, wiceprezydent Rzeszowa Andrzej Gutkowski informował o obietnicach składanych przez prezesa Res-Drobu: „Prezes Res-Drobu [przyp.red.] zapewniał, że zakład zostanie wyprowadzony z Rzeszowa do 2020 roku”.

Głównymi źródłami problemów dla mieszkańców były: nadmierny hałas, zapach roznoszący się po całym osiedlu oraz prowadzenie uboju po godzinie 22.00. Dzisiaj już wiemy, że Ratusz, powołując się na pismo Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, zdecydował się na cofnięcie pozwolenia zintegrowanego, co w praktyce wiąże się z zakazem produkcji.
Reklama
Decyzja WIOŚ była powodowana tym, iż na terenie zakładu przekraczane są wyznaczone normy hałasu oraz prowadzony jest ubój po godz. 22.00.

„Cofnęliśmy im pozwolenie zintegrowane. Podstawą było pismo Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, który polecił podjąć działania” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

O całą sytuacje zapytaliśmy w zakładach Res-Drob, jednak aktualnie do firmy nie wpłynęło żadne oficjalne pismo: „oficjalne pismo do nas nie dotarło, dopiero po jego wpłynięciu, zarząd zapozna się z decyzją i podejmie działanie” – informuje Damian Pawłowski, rzecznik prasowy Res-Drobu. Warto dodać, że jeżeli firma chciałaby podważyć wydaną decyzję, to sprawa zostanie prawdopodobnie rozstrzygnięta na drodze sądowej.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

ŚLUBOWANIE PREZYDENTA MIASTA RZESZOWA

Konrad Fijołek rozpoczął nową kadencję. "Chcę rozwijać 4 filary funkcjonowania miasta"

RZESZÓW. We wtorek, 7 maja odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta Rzeszowa IX kadencji. Jednym z punktów programu było ślubowanie Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz 25 radnych. Konrad Fijołek podkreślił, że nowa kadencja...

Rzeszów

Start sezonu rowerowego w Rzeszowie. W sobotę rajd ulicami miasta

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w Rzeszowie oficjalnie rozpocznie się sezon rowerowy. W tym dniu zainaugurowana zostanie również ogólnopolska kampania Rowerowy Maj 2024.

Rzeszów

Wypadek w Lubeni. 3 osoby, w tym dziecko trafiły do szpitala

RZESZÓW. Zdaniem policji, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Rzeszów

Rusza sezon fontanny multimedialnej. Będą dwie nowości [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Po jesienno-zimowej przerwie wracają pokazy jednej z ciekawszych atrakcji Rzeszowa, czyli fontanny multimedialnej przy al. Lubomirskich. Pokaz inauguracyjny odbędzie się 4 maja o godz. 21:30. 

Rzeszów

Wybrano nowego przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Waldemar Szumny został nowym przewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Deca, który pełnił tę funkcję trzykrotnie.

Rzeszów

Zmiany w rozkładach jazdy czterech linii MPK

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 maja zmianie ulegną rozkłady każdy czterech linii autobusowych: 6, 44, 47 i 57.

Rzeszów

23-latek groził śmiercią kierującej taxi na aplikację

RZESZÓW. Zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który nie chciał zapłacić za kurs kobiecie kierującej pojazdem na aplikację. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń, groził jej pozbawieniem życia.

Rzeszów

41-latek spowodował kolizję i odjechał. Miał ponad 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Rzeszowa, który wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 41-latkek spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia.

Reklama