Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

Miasto rozdaje mieszkańcom maseczki

Dodano: 01.04.2021 r.

fot. UM Rzeszów
fot. UM Rzeszów
RZESZÓW. Ponad 800 tys, jednorazowych maseczek trafi do mieszkańców Rzeszowa. Pierwsza partia, 381 tys. sztuk, już dotarła.  Ich rozwiezieniem zajęli się strażacy z jednostek OSP. Maseczki pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Z magazynów PSP maseczki odebrali w środę strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej. Na terenie Rzeszowa działa 12 takich jednostek, na każdą przypadło po 20 tysięcy sztuk.
- Maseczki strażacy będą rozdawać zarówno w swoich remizach, jak i uruchomią mobilne punkty, to znaczy będą jeździć po osiedlach i stawać w miejscach, w których jest najwięcej osób, na przykład przed sklepami, kościołami, przy placach zabaw, parkach, głównie popołudniami – mówi Marcin Stopa, Sekretarz Miasta.

Maseczki otrzymają także Rady Osiedli. Ich przedstawiciele również będą zaangażowani w to, aby trafiły one do mieszkańców. Zobacz link z telefonami kontaktowymi do poszczególnych rad:

Strażacy rozwieźli także maseczki – po 5 tysięcy sztuk – do filii Rzeszowskiego Domu Kultury.  W 14 filiach RDK maseczki będą rozdawane po 6 kwietnia w godzinach pracy domów kultury:
  • filia Biała ul. K.K. Wojtyły 164, godz. 10.00-18.00
  • filia Budziwój ul. Budziwojska 194,  godz. 10.00-18.00
  • filia Country ul. Herbowa 3, godz. 13.00-18.00
  • filia Krynicka ul. Krynicka 1, godz. 10.00-14.00
  • filia Przybyszówka ul. Dębicka 170, godz. 8.00-18.00
  • filia Staromieście ul. Staromiejska 43 a, godz. 8.00-18.00
  • filia Staroniwa ul. Staroniwska 46, godz. 10.00-.18.00
  • filia Słocina ul. Paderewskiego 154, godz. 8.00-.18.00
  • filia Zalesie ul. Wieniawskiego 84, godz. 8.00-18.00
  • filia Matysówka ul. Matysowska 99, w środy i piątki w godz. 8.00-18.00
  • filia Dąbrowskiego  ul. Dąbrowskiego 17, godz. 14.30- 18.00
  • filia Pobitno ul. Konfederatów Barskich 43a, godz. 12.00-18.00
  • filia Załęże ul. K.J. Stączka 12, godz. 16.00-20.00
  • filia Wilkowyja ul. Olbrachta 120, godz. 8.00-12.00
 
W rozdawanie maseczek zaangażowani są także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy będą je przekazywać chętnym mieszkańcom w placówkach medycznych, w których pełnią dyżury przy obsłudze.
Reklama

Maseczki są dla wszystkich mieszkańców, którzy ukończyli 4. rok życia. Dla każdego przewidziane są cztery sztuki.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedzielę Półmaraton Rzeszowski. Będą utrudnienia w ruchu [TRASA]

RZESZÓW. Aż 2,5 tysiąca osób pobiegnie w 19. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Będą to zawodnicy zarówno z Rzeszowa, jak również z innych polskich miast oraz z zagranicy.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dąbrowskiego. 33-letnia kobieta trafiła do szpitala

RZESZÓW. 33-letnia mieszkanka Rzeszowa została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez samochód osobowy, którym kierował 62-latek. Piesza trafiła do szpitala.

Rzeszów

Rzeszowska Straż Miejska rozpoczyna znakowanie rowerów

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie jak co roku zachęca mieszkańców do udziału w akcji znakowania rowerów, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa jednośladów i ograniczenie ryzyka ich kradzieży.

Rzeszów

7 firm zainteresowanych budową połączenia ul. Wołyńskiej z Potokową

RZESZÓW. Wiosną poznamy wykonawcę drogi, która połączy osiedla Kotuli i Staroniwa. Oferty w postępowaniu przetargowym złożyło 7 firm.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa zgłosili 173 projekty w RBO

RZESZÓW. Minął termin składania projektów do najnowszej edycji RBO. Rzeszowianie złożyli aż 173 projekty inwestycji i działań społecznych, kulturalnych i sportowych.

Rzeszów

Rzeszowska komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak będą kursować autobusy?

RZESZÓW. W okresie Świąt Wielkanocnych 2026 mieszkańcy Rzeszowa muszą liczyć się ze zmianami w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Rozkłady jazdy będą dostosowane do dni świątecznych oraz przerwy w nauce szkolnej.

Rzeszów

Skoczy z iglicy Olszynki Park, aby wspomóc zbiórkę dla chorego 5-letniego Krystiana

RZESZÓW. Adrian Bartecki, znany w sieci pod pseudonimem e.xtremalny ponownie skoczy ze spadochronem z najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce. Tym razem akcja odbędzie się w konkretnym celu – chodzi o pomoc 5-letniemu...

Reklama