Rzeszów - Środa, 03.12.2025
Reklama

Miasto rozdaje prezenty za meldunek

Dodano: 01.12.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. 1 grudnia startuje akcja „Melduję się po kawę”, w ramach której Miasto Rzeszów będzie zachęcać wszystkich, którzy mieszkają, pracują lub studiują w Rzeszowie, a wciąż nie są tu zameldowani, do oficjalnego dołączenia do społeczności miasta.

– Jeśli tu mieszkacie, pracujecie, studiujecie - niech Rzeszów będzie oficjalnie Waszym domem - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa. - Meldunek daje realne korzyści, ale przede wszystkim jest symbolem przynależności do naszej społeczności.

Osoby, które zameldują się w Rzeszowie między 1 a 21 grudnia, otrzymają zimowy prezent do celebrowania czasu w domu - aromatyczną kawę z lokalnej palarni i zimowe przyprawy, a do nich rzeszowski kubek, idealny do kawy oraz miejskie gadżety.

Urząd Miasta podkreśla, że meldunek w Rzeszowie przynosi korzyści i otwiera dostęp do Rzeszowskiej Karty Mieszkańca i „Pakietu Mieszkańca”, które dają m.in.: bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczniów, bezpłatne wejścia na pływalnie ROSiR, pierwszeństwo w zapisach na warsztaty i półkolonie RDK, zniżki u ponad 230 Partnerów - w restauracjach, kawiarniach, sklepach i instytucjach miejskich oraz wiele innych benefitów.

Reklama

Pełna lista dostępna jest na stronie: https://rzeszowtomy.pl/

Zameldować można się poprzez ePUAP lub stacjonarnie w Urzędzie Miasta Rzeszowa ul. Okrzei 1 lub Punktach Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych - cały proces trwa zaledwie kilka minut. A jeśli chcesz korzystać z „Pakietu Mieszkańca” wystarczy pobrać aplikację mobilną Rzeszów ToMy 2.0. z Rzeszowską Kartę Mieszkańca i aktywować Pakiet.

– Jeśli Rzeszów jest miejscem, w którym toczy się Wasze codzienne życie, zachęcamy: zameldujcie się i korzystajcie ze wszystkich miejskich udogodnień. A my z przyjemnością powitamy Was w domu - Rzeszowie miłym prezentem – dodaje Prezydent Fijołek.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Wpadł na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Zatrzymany mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę dwóch lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Centrum TUTU uroczyście otwarte [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W sobotę, 8 października w rzeszowskiej Plazie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU. 

Rzeszów

ZTM wznawia sprzedaż biletów łączonych "Autobus + Autobus"

RZESZÓW. Od 7 października 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wznawia sprzedaż biletów zintegrowanych „Autobus + Autobus”.

Rzeszów

Miał 3,2 promila, jechał całą szerokością jezdni. Zatrzymała go policjantka po służbie

RZESZÓW. 49-letniemu mieszkańcowki powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ZTM w Rzeszowie przeprasza za długie kolejki w Punktach Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikowała oficjalne przeprosiny dla wszystkich mieszkańców zmuszonych do czekania w długich kolejkach na wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej oraz zapisanie uprawnień.

Rzeszów

Targi Ślubne Wedding Day już 23 października w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 8 października bilety można kupić w promocyjnej cenie.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 roku dobiegła końca. Na przebudowanym skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i al. Okulickiego trwają już ostatnie prace porządkowe. Koszt inwestycji to ponad 8,2 mln...

Rzeszów

Uroczyste otwarcie TUTU w Plazie. W sobotę bezpłatne atrakcje dla dzieci

RZESZÓW. W programie, m.in. koncert mobilnej filharmonii, animacje, konkursy z nagrodami, słodkie upominki i arteterapia.

Reklama