Rzeszów - Środa, 03.12.2025
Reklama

Miasto rozdaje prezenty za meldunek

Dodano: 01.12.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. 1 grudnia startuje akcja „Melduję się po kawę”, w ramach której Miasto Rzeszów będzie zachęcać wszystkich, którzy mieszkają, pracują lub studiują w Rzeszowie, a wciąż nie są tu zameldowani, do oficjalnego dołączenia do społeczności miasta.

– Jeśli tu mieszkacie, pracujecie, studiujecie - niech Rzeszów będzie oficjalnie Waszym domem - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa. - Meldunek daje realne korzyści, ale przede wszystkim jest symbolem przynależności do naszej społeczności.

Osoby, które zameldują się w Rzeszowie między 1 a 21 grudnia, otrzymają zimowy prezent do celebrowania czasu w domu - aromatyczną kawę z lokalnej palarni i zimowe przyprawy, a do nich rzeszowski kubek, idealny do kawy oraz miejskie gadżety.

Urząd Miasta podkreśla, że meldunek w Rzeszowie przynosi korzyści i otwiera dostęp do Rzeszowskiej Karty Mieszkańca i „Pakietu Mieszkańca”, które dają m.in.: bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczniów, bezpłatne wejścia na pływalnie ROSiR, pierwszeństwo w zapisach na warsztaty i półkolonie RDK, zniżki u ponad 230 Partnerów - w restauracjach, kawiarniach, sklepach i instytucjach miejskich oraz wiele innych benefitów.

Reklama

Pełna lista dostępna jest na stronie: https://rzeszowtomy.pl/

Zameldować można się poprzez ePUAP lub stacjonarnie w Urzędzie Miasta Rzeszowa ul. Okrzei 1 lub Punktach Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych - cały proces trwa zaledwie kilka minut. A jeśli chcesz korzystać z „Pakietu Mieszkańca” wystarczy pobrać aplikację mobilną Rzeszów ToMy 2.0. z Rzeszowską Kartę Mieszkańca i aktywować Pakiet.

– Jeśli Rzeszów jest miejscem, w którym toczy się Wasze codzienne życie, zachęcamy: zameldujcie się i korzystajcie ze wszystkich miejskich udogodnień. A my z przyjemnością powitamy Was w domu - Rzeszowie miłym prezentem – dodaje Prezydent Fijołek.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Strajk kobiet. W poniedziałek kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. Protestujący ponownie wyjdą i wyjadą na ulice Rzeszowa. Początek demonstracji o godz. 17:00.

Rzeszów

Miasto odkupi chryzantemy od handlarzy

RZESZÓW. Rzeszów, podobnie jak wiele innych miast w Polsce, odkupi chryzantemy od handlarzy. Ozdobią one m.in. miejskie klomby i rabaty.

Rzeszów

Dodatkowe ograniczenia w rozkładzie jazdy MKS

RZESZÓW. Od 2 listopada wprowadzone zostają dodatkowe ograniczenia w kursowaniu autobusów MKS. 

Rzeszów

Cmentarze zamknięte na 3 dni. Linie specjalne MPK odwołane

RZESZÓW. Rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy na trzy dni. ZTM w Rzeszowie odwołał kursy linii specjalnych.

Rzeszów

Strajk kobiet. Dziś kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. „Przepraszamy za utrudnienia mamy rząd do obalenia” – pod takim hasłem dziś w Rzeszowie odbędzie się kolejny protest przeciwników orzeczenia TK ws. aborcji. 

Rzeszów

Kwesta 2020. Ograniczona liczba wolontariuszy, duże skarbony i internetowa zbiórka

RZESZÓW. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach odbędzie się w zmienionej formie.

Rzeszów

Ruszyła budowa prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena

RZESZÓW. Firma Strabag rozpoczęła prace przy budowie prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w powiecie rzeszowskim. Bmw zderzyło się z dwoma mercedesami

RZESZÓW. Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło dziś w nocy w Stykowie. Kierowca bmw nie przeżył zderzenia z dwoma mercedesami.

Reklama