Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Miasto Rzeszów dołączy do „protestu śmieciarek”

Dodano: 02.12.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW.  Stolica innowacji przyłączy się do „protestu śmieciarek”, który odbędzie się 9 grudnia. Zgodnie z pierwotnym zamysłem, śmieciarki mają w wolnym tempie poruszać się w rejonie urzędu marszałkowskiego.

Przedstawiciele spółek komunalnych z Podkarpackich miejscowości spotkali się 26 listopada w celu omówienia sytuacji jaka panuje w związku z przetargiem na odbiór odpadów, ogłoszonym przez PGE Energia Ciepła.

W głównej mierze problem polega na tym, że w przetargu może wziąć udział każdy podmiot, bez względu na lokalizację, przez co o odbiór śmieci z miejscowości tj. Błażowa, Kańczuga, Sanok oraz Strzyżów muszą rywalizować z ofertami m.in. z Warszawy. Podczas spotkania mówiono o powrocie do zasady regionalizacji na poziomie całego województwa oraz zwiększenia limitów związanych z przetrzymywaniem odpadów oraz ich odbiorem.

„Teraz pytanie, czy od 1 stycznia będziemy mieć w ogóle możliwość odstawiania gdziekolwiek odpadów na terenie województwa podkarpackiego” – tłumaczyła podczas spotkania Jadwiga Szermach, prezes zarządu Gospodarki Komunalnej w Błażowej.
Reklama
Pojawiło się także ciekawe stanowisko zebranych przedstawicieli. Mowa o możliwym proteście, który miałby polegać na spowolnianiu ruchu w Rzeszowie przez śmieciarki, które poruszałyby się w rejonie urzędu marszałkowskiego i ronda Dmowskiego.

Propozycja została zaakceptowana, a sam protest wyznaczono na dzień 9 grudnia br. Datę oraz miejsce „protestu śmieciarek” potwierdził również w dzisiejszej rozmowie Andrzej Gutkowski, zastępca prezydenta Rzeszowa.

„Wspieramy ościenne gminy. Jesteśmy w takiej samej sytuacji. Jak najbardziej przyłączamy się i solidaryzujemy z nimi. Chcemy zwrócić uwagę na brak rejonizacji i zmianę przepisów, które weszły w życie 6 września br.” – tłumaczy Andrzej Gutkowski
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pędził 155 km/h w miejscu gdzie obowiązywało 70 km/h. Miał zakaz prowadzenia

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-latka, których przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. Jak się okazało, mężczyzna miał jeszcze kilka innych wykroczeń na sumieniu.

Rzeszów

Uszkodził biletomat w autobusie MPK. Poszukuje go policja

RZESZÓW. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który jest podejrzewany o uszkodzenie biletomatu mobilnego w autobusie MPK.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek

RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Rzeszów

Bilet na autobus kupisz bezdotykowo. ZTM testuje nowe kasowniki

RZESZÓW. Szykują się duże zmiany w systemie płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na 2 dni zamkną ul. Jana Pawła II. Zmiana rozkładu jazdy linii nr 12

RZESZÓW. ZTM poinformował o czasowej zmianie rozkładu jazdy autobusu linii nr 12, w związku z pracami budowlanymi na ul. Jana Pawła II.

Rzeszów

Biedronki czynne do północy lub całodobowo [LISTA]

RZESZÓW. Do 18 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne do godz. 24:00 lub całodobowo.

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Reklama