Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Miejsca pomocy dla osób potrzebujących i bezdomnych w Rzeszowie

Dodano:

Autobus Ciepła / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Autobus Ciepła / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa nie są pozostawione samym sobie. Miejskie placówki oferują w okresie jesienno-zimowym miejsca do spania, ciepłe posiłki, czyste ubrania, pomoc medyczną i poradnictwo socjalne.

Przez cały rok działa Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Jana Styki 21. Osoby potrzebujące, bezdomne czy samotne otrzymają tu ciepły posiłek, czyste ubrania, będą mogły skorzystać z noclegowni lub schroniska. Przy placówce działa również Kuchnia Albertyńska, wydająca ciepłe posiłki w każdy dzień roboczy od 11 do 13.

Od 15 listopada do 15 marca w każdy dzień roboczy działa też #AutobusCiepła, czyli mobilny punkt Kuchni Albertyńskiej. Punkty wydawania posiłków:

- Parking przy ZTM ul. Trembeckiego 3 (10:30 – 11:30),
- Parking przy Kościele M. B. Różańcowej, ul. Orla 17 (11:50 – 12:50),
- Parking Podpromie (13:10 – 14:10),
Reklama
- Park Papieski – parking od ulicy Armii Krajowej (14:30 – 15:30).
Potrzebujący mogą także skorzystać z pomocy stowarzyszenia „Zupełne Dobro”, mieszczącego się przy ul. Sondeja 8. 

W każdy poniedziałek wydawane są również ciepłe posiłki i gorąca herbata od godziny 19 na Placu Ofiar Getta.

Osoby potrzebujące mogą też skorzystać z bezpłatnego poradnictwa medycznego i socjalnego. Udzielają go pracownicy rzeszowskiego MOPS-u przy ul. Kochanowskiego 15.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące pomocy osobom potrzebującym można uzyskać w Sekcji Pracowników Socjalnych do Spraw Pomocy Osobom Bezdomnym rzeszowskiego MOPS-u, osobiście lub pod numerem tel.: 17 858 16 10, 17 858 16 11.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy w Rzeszowie na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie parku kieszonkowego na osiedlu Nowe Miasto. Jak słyszymy w ratuszu, pozostał jeszcze montaż dużego urządzenia zabawowego, które zostało zamówione za granicą.

Rzeszów

Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego w Rzeszowie. 1 osoba ranna

RZESZÓW. Przed godz. 13:30 na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego, doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierowca jednego z nich trafił do szpitala. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Znów drogo! Otwarto oferty w drugim przetargu na projekt przebudowy ronda Pobitno

RZESZÓW. Miasto po raz kolejny próbuje znaleźć firmę, która opracuje dokumentację na przebudowę Ronda Pobitno. Zgodnie z założeniem, ma tam powstać rondo turbinowe. Niestety, proponowana przez wykonawcę kwota, znacznie przekracza środki zarezerwowane...

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nową Biedronkę

RZESZÓW. Na osiedlu Drabinianka otwarto nowy sklep sieci Biedronka. Jest to już 23. punkt tej popularnej marki w naszym mieście. W całej Polsce jest ich ponad 3600.

Rzeszów

Rejs po Wisłoku i piknik na miejskiej plaży z Prezydentem Rzeszowa na licytacji WOŚP

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek wystawił dwie aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wylicytować można m.in. wspólny rejs po Wisłoku i piknik na terenie miejskiej plaży.

Rzeszów

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powołano pełnomocnika ds. praw pacjenta

RZESZÓW. Dr Witold Skręt, kierownik Ośrodka Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych KSW Nr 2 w Rzeszowie, został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. praw pacjenta.

Rzeszów

Na ul. Grabskiego uszkodził 4 pojazdy i odjechał. Miał ponad 3 promile

RZESZÓW. We wtorek, rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich uszkodził cztery pojazdy zaparkowane przy ul. Grabskiego. Jak się okazało, miał ponad 3 promile alkoholu.

Rzeszów

MPK Rzeszów uruchamia specjalne linie autobusowe w dniu 33. Finału WOŚP

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie w tym roku zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W dniu 33. Finału po ulicach Rzeszowa będą kursowały specjalne „orkiestrowe koła” z wolontariuszami na pokładzie.

Reklama