Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Miejska sieć ciepłownicza skorzysta z pomocy finansowej PGE Energia Ciepła

Dodano: 27.11.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. PGE Energia Ciepła we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rzeszowie zainwestuje 9,5 mln zł w rozwój ciepła sieciowego w Rzeszowie. Dzięki temu kilkanaście tysięcy Rzeszowian będzie mogło korzystać z miejskiej sieci ciepłowniczej w nowo podłączonych budynkach.

Dzięki współpracy PGE Energia Ciepła z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w ciągu najbliższych czterech lat nastąpi rozbudowa istniejącej sieci ciepłowniczej w Rzeszowie i kilkanaście tysięcy mieszkańców będzie mogło korzystać z miejskiej sieci ciepłowniczej.

„Przeznaczymy na ten cel 9,5 mln złotych, które trafią na lokalny rynek i wzmocnią podkarpacką gospodarkę. Od początku swojej działalności PGE Energia Ciepła dba o to, aby rynek zamówień był w pełni otwarty dla polskich, lokalnych przedsiębiorców” - powiedział Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła.

Spółka w ciągu ostatnich 2 lat przyłączyła do sieci ciepłowniczej 360 MWt. Rok 2019 zostanie zamknięty rekordową liczbą przyłączeń wynoszącą 219 MWt, co jest równoznaczne z przyłączeniem do sieci 100 tysięcznego miasta. Do grona dystrybutorów, z którymi PGE Energia Ciepła współpracuje dołączyło Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie.
Reklama
 „Zwiększenie zasięgu sieci ciepłowniczej umożliwi mieszkańcom korzystanie z ciepła sieciowego co wpłynie na ich zdrowie dzięki poprawie jakości powietrza w mieście i regionie. Część tej kwoty zostanie przekazana na likwidację piecyków gazowych, co bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców” - dodał Wojciech Dąbrowski.

Obszar planowanych inwestycji, związanych z rozbudowa sieci ciepłowniczej na obszarze gminy Rzeszów do 2024 roku obejmuje Dworzysko, rejon ul. Wyzwolenia, Witosa, Paderewskiego, Lwowskiej, Bałtyckiej, Załęskiej oraz ul. Lubelskiej. W grę wchodzi również osiedle Przybyszówka, Słoneczny Stok, a także centrum Rzeszowa. Dodajmy, że prace związane z realizacją inwestycji już trwają.

 „Pomoc finansowa PGE Energia Ciepła umożliwi doprowadzenie i rozbudowę, sieci ciepłowniczej do osiedli Pobitno, Słocina, Przybyszówka, Strefy Ekonomicznej ,,Dworzysko”. W ostatnich 3 latach MPEC - Rzeszów przyłączył do sieci ciepłowniczej 29 MWt. Zwiększenie ilości przyłączonych obiektów stwarza szansę na poprawę bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców miasta Rzeszowa” – powiedział Lesław Bącal, Prezes Zarządu MPEC - Rzeszów.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Postęp prac na budowie S19 Rzeszów Południe-Babica. Karpatka wydrążyła już 678 m tunelu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pomimo kontraktowej przerwy zimowej, na budowie odcinka S19 Rzeszów Południe – Babica widać postępy prac, szczególnie na obiektach inżynierskich.

Rzeszów

Okradli salon Kolportera i grozili pracownikowi. Poszukuje ich policja

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP poszukują dwóch mężczyzn, podejrzanych o rozbój z użyciem noża i kradzież pieniędzy. Policja zwróciła się apelem o pomoc do osób, które rozpoznają tych mężczyzn.

Rzeszów

Od 1 kwietnia sporo zmian w rozkładzie jazdy rzeszowskich autobusów

RZESZÓW. Od 1 kwietnia Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi zmiany i korekty rozkładów jazdy kilkudziesięciu autobusów MPK. Dotyczą one linii: 0A, 0B, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13,...

Rzeszów

Teren rekreacyjny na os. Miłocin - Św. Huberta zostanie rozbudowany. Powstanie m.in. boisko do streetballa

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która zajmie się rozbudową terenu rekreacyjnego przy ul. Myśliwskiej na osiedlu Miłocin - Św. Huberta. W ramach inwestycji wybudowane zostanie m.in. boisko do koszykówki.

Rzeszów

Maciej Orłoś przyjedzie do Rzeszowa na spotkanie z młodzieżą

RZESZÓW. Znany dziennikarz i ekspert od wystąpień publicznych, Maciej Orłoś będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu „Młode Myśli – Wielkie Rozmowy” organizowanego przez uczennice I LO w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał jedyny w regionie kryty skatepark [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. 370 m2 powierzchni, 4 linie jazdy, do 30 osób w czasie trwania jednej sesji, 2 strefy chillu – tak w skrócie wygląda pierwszy na Podkarpaciu kryty skatepark. Obiekt powstał w północnej...

Rzeszów

Remont dachu szkoły w centrum Rzeszowa powoli zbliża się do końca

RZESZÓW. Najstarsza podstawówka w Rzeszowie ma już prawie gotowy nowych dach. Zgodnie z informacją przekazaną przez Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka w mediach społecznościowych, modernizacja zakończy się w kwietniu.

Rzeszów

Orlen buduje nową stację paliw w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa budowa nowej stacji paliw Orlen. Będzie to już dziewiąta stacja koncernu na terenie Rzeszowa.

Reklama