Rzeszów - Wtorek, 30.06.2026
Reklama

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa

Dodano: 21.03.2019 r.

fot. Gmina Głogów Małopolski
fot. Gmina Głogów Małopolski
RZESZÓW. Jak wiadomo, Ratusz od wielu lat sukcesywnie realizuje plan powiększania granic miasta. Ich działania zmierzają również do „wchłonięcia” sołectwa Pogwizdów Nowy, na co nie ma zgody mieszkańców gminy Głogów Młp.

11 marca o godzinie 17:30 zakończyły się konsultacje społeczne odnośnie przyłączenia do Rzeszowa z gminy Głogów Młp. sołectwa Pogwizdów Nowy. W konsultacjach udział wzięło 615 mieszkańców w tym ważnych głosów było 602, nieważnych 13. Za włączeniem sołectwa do Rzeszowa opowiedziało się 26 (4%) mieszkańców, przeciw 571 (95%), a 5 (1%) osób wstrzymało się od głosu.

„Zmniejszająca się z roku na rok liczba mieszkańców biorących udział w konsultacjach, świadczy o coraz większym zmęczeniu tematem konsultacji. Władze Rzeszowa nieprzerwanie od 2006 roku podejmują agresywne działania mające na celu pomniejszanie sąsiednich gmin. Na tych działaniach gmina Głogów Młp. utraciła tylko jedno sołectwo – Miłocin” – czytamy na portalu internetowym gminy Głogów Młp.

Konsultacje to tylko jeden z etapów w przedmiocie zmiany granic. Duży wpływ na ostateczną decyzja ma opinia wojewody podkarpackiego, a ostateczna decyzja musi zostać wydana przez Radę Ministrów.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dąbrowskiego. 33-letnia kobieta trafiła do szpitala

RZESZÓW. 33-letnia mieszkanka Rzeszowa została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez samochód osobowy, którym kierował 62-latek. Piesza trafiła do szpitala.

Rzeszów

Rzeszowska Straż Miejska rozpoczyna znakowanie rowerów

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie jak co roku zachęca mieszkańców do udziału w akcji znakowania rowerów, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa jednośladów i ograniczenie ryzyka ich kradzieży.

Rzeszów

7 firm zainteresowanych budową połączenia ul. Wołyńskiej z Potokową

RZESZÓW. Wiosną poznamy wykonawcę drogi, która połączy osiedla Kotuli i Staroniwa. Oferty w postępowaniu przetargowym złożyło 7 firm.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa zgłosili 173 projekty w RBO

RZESZÓW. Minął termin składania projektów do najnowszej edycji RBO. Rzeszowianie złożyli aż 173 projekty inwestycji i działań społecznych, kulturalnych i sportowych.

Rzeszów

Rzeszowska komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak będą kursować autobusy?

RZESZÓW. W okresie Świąt Wielkanocnych 2026 mieszkańcy Rzeszowa muszą liczyć się ze zmianami w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Rozkłady jazdy będą dostosowane do dni świątecznych oraz przerwy w nauce szkolnej.

Rzeszów

Skoczy z iglicy Olszynki Park, aby wspomóc zbiórkę dla chorego 5-letniego Krystiana

RZESZÓW. Adrian Bartecki, znany w sieci pod pseudonimem e.xtremalny ponownie skoczy ze spadochronem z najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce. Tym razem akcja odbędzie się w konkretnym celu – chodzi o pomoc 5-letniemu...

Rzeszów

Bezpłatne przejazdy meleksem po cmentarzu Wilkowyja. Sprawdź najbliższe terminy

RZESZÓW. Na początku kwietnia będzie można skorzystać ze specjalnych przejazdów meleksem po cmentarzu Wilkowyja. Przewozy organizowane są przede wszystkim z myślą o osobach starszych oraz tych, którym trudno pokonać dłuższy dystans pieszo.

Reklama