Rzeszów - Sobota, 06.09.2025
Reklama

Mieszkańcy osiedla Baranówka zyskają nowe miejsce spotkań i integracji

Dodano: 06.02.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / Grafiki: Pixabay / ZZM w Rzeszowie
fot. RESinet.pl / Grafiki: Pixabay / ZZM w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Baranówka powstanie sad owocowy z aleją wiśniową, miejscem na ognisko i paleniskiem. Zarząd Zieleni Miejskiej opracował już projekt inwestycji i prowadzi konsultacje w tej sprawie z przedstawicielami osiedla.

Sad owocowy na osiedlu Baranówka, to jeden z zielonych projektów jaki realizowany będzie w tym roku w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł uzyskał 214 głosów.

Nowe miejsce spotkań dla mieszkańców osiedla powstanie na terenach zielonych w rejonie ulic: Zajęczej i Raginisa. Powstanie tam m.in. miejsce na ognisko wraz z siedziskami, palenisko do grillowania wraz z ławostołami. Zamontowane zostaną także stojaki na rowery. Teren będzie monitorowany.

Reklama

Częścią tej inwestycji będzie utworzenie alei wiśniowej. „Aleja wiśniowa będzie pięknym elementem zadania, które właśnie przygotowujemy i zrealizujemy w tym roku na osiedlu Baranówka, w rejonie ulicy Raginisa” – informuje w mediach społecznościowych rzeszowski ZZM.

Zadanie obejmie również przebudowę ścieżki prowadzącej do tego terenu od ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej.

Na tym nie koniec. W kolejnych latach, zaplanowano następne etapy zagospodarowania i uatrakcyjnienia tej przestrzeni. ZZM planuje nasadzenia nowych roślin owocowych, w tym m.in. jagody kamczackiej, borówki, pigwowca, porzeczki w różnych odmianach, morwy, jabłoni, gruszy oraz utworzenie alejek spacerowych z ławkami. Koncepcja przewiduje również zamontowanie pergoli i trejaży, po których piąć się będą aktinidia pstrolistna i cytryniec chiński. Całość uzupełniona będzie ziołowymi rabatami i ogrodem sensorycznym.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek przy rondzie Kuronia w Rzeszowie

RZESZÓW. Utrudniania w ruchu trwały do ok. godz. 14.00.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Jest przetarg na budowę punktu obsługi technicznej

RZESZÓW. W rejonie stacji Rzeszów Staroniwa powstanie punkt obsługi technicznej wraz z niezbędnym zapleczem.

Rzeszów

Hasłem styczniowego Orszaku Trzech Króli: „Cuda, cuda ogłaszają” [FOTO]

RZESZÓW. 6 stycznia 2020 roku ulicami Rzeszowa przejdzie Orszak Trzech Króli.

Rzeszów

Pięć osób w rękach rzeszowskiej Policji. Wprowadzali do obrotu papierosy bez akcyzy

RZESZÓW. Przestępcy wprowadzili do obrotu łącznie 4.681.000 sztuk nielegalnych papierosów.

Rzeszów

Jak Asseco Resovia Rzeszów zakończy rok?

RZESZÓW. Rzeszowianie plasują się na 9. miejscu.

Rzeszów

Ikonki informujące o biletomatach w autobusie powrócą. Będą też inne zmiany?

RZESZÓW. Do świąt Bożego Narodzenia mają powrócić na tablice elektroniczne oznaczenia o biletomatach w autobusie.

Rzeszów

Godziny otwarcia galerii handlowych oraz sklepów w okresie świątecznym i sylwestrowym w Rzeszowie

RZESZÓW. W przypadku godzin otwarcia galerii, należy wziąć pod uwagę, że kina działają według repertuaru.

Rzeszów

Szpital z Rzeszowa w „złotej setce” placówek w Polsce

RZESZÓW. Drugie miejsce w skali kraju, złote wśród szpitali na Podkarpaciu dla rzeszowskiego szpitala Pro-Familia.

Reklama