Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Mieszkańcy przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową

Dodano: 27.01.2020 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Powstała petycja przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową: „Droga ta w niczym nie pomoże, zabierze kolejne zielone tereny, które zostaną zabetonowane, a korki jak były, tak będą” – czytamy w jej treści.

Aktualnie pod petycją podpisało się 295 osób (stan na dzień 27 stycznia br.). Zdaniem autorów miejsce, w którym planowany jest przebieg drogi, „to miejsce święte, gdzie możemy odpocząć, miejsce gdzie ładujemy baterie, gdzie spotykamy się ze znajomymi, i gdzie w spokoju możemy trenować, biegać, jeździć na rowerze”.

Planowany odcinek będzie niejako przedłużeniem ul. Cegielnianej i ma przebiegać rejonie pomiędzy rzeką Wisłok i Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym przy ul. Warzywnej. Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów. Stworzone zostanie również chodnik i ścieżka rowerowa. Wiemy również, że na ul. Wierzbowej zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Koszt budowy połączenia Al. Kopisto z ul. Wierzbową ma kosztować miasto 9 mln zł. Treść petycji sugeruje, że kwotą, jaką władze miasta chcą spożytkować na inwestycje, może zostać wydana w inny, bardziej ekologiczny sposób: „za te pieniądze w tym miejscu można byłoby wybudować np. siłownię na świeżym powietrzu, a resztę środków przeznaczyć na renowację miejsc zielonych, których u nas jak na lekarstwo”.
Reklama
Dodajmy, że aktualnie inwestycja jest na etapie dokonywania ostatnich poprawek z projektantem drogi. W ubiegłym tygodniu rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa informował, że przetarg na roboty budowlane ruszy najprawdopodobniej w lutym. Okres realizacji inwestycji zamyka się w 2021 roku.

Wiadomość o proteście mieszkańców trafiła również do ratusza: "Cały czas chcemy tą inwestycje przeprowadzić. Na pewno będa trwały rozmowy z mieszkańcami. Mamy nadzieje, że uda się wypracować jakiś kompromis" - informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Profesorowie UR wśród najbardziej wpływowych osób w medycynie

RZESZÓW. Portal medyczny Puls Medycyny opublikował wyniki prestiżowego rankingu „Listy Stu”, czyli najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie w 2023 roku. W gronie laureatów znaleźli się profesorowie z Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu...

Rzeszów

Rzeszów. Ponad 300 tys. zł na opiekę wytchnieniową

RZESZÓW. 310,8 tys. zł otrzymało miasto Rzeszów na realizację programu „opieka wytchnieniowa” skierowanego do członków rodzin lub opiekunów sprawujących opiekę nad dziećmi z orzeczeniami oraz osobami z orzeczeniami o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Rzeszów

ZTM otwiera nowy Punkt Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. Od 19 marca zacznie działać nowy Punkt Obsługi Podróżnego ZTM Rzeszów zlokalizowany w centrum kulturalno-handlowym Millenium Hall. Przestanie natomiast  funkcjonować stanowisko ZTM w CH Plaza.

Rzeszów

Samolot z kamerą termowizyjną będzie latał nad Rzeszowem. Zbada sieć ciepłowniczą

RZESZÓW. W nocy z czwartku na piątek (7 / 8 marca) przeprowadzone zostaną lotnicze badania rzeszowskiej sieci ciepłowniczej. Nad miastem będzie latał samolot wyposażony w kamerę termowizyjną.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Ile jeszcze potrwa przebudowa budynku dworca PKP?

RZESZÓW. Konieczność wykonania nieprzewidzianych wcześniej robót przy konstrukcji budynku dworca Rzeszów Główny oraz dodatkowych wynikających z prowadzonych prac archeologicznych, znacznie opóźniła zakończenie inwestycji, która stanowi jedną z trzech elementów składających się na...

Rzeszów

Większy komfort pacjentek szpitala przy ul. Szopena. Nowa porodówka otwarta [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Od 5 marca 2024 r. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie wznawia przyjęcia pacjentek, które chcą urodzić tu dziecko.

Rzeszów

Na osiedlu Drabinianka powstanie mini park z placem zabaw [WIZUALIZACJE]

RZESZOW. Zielona strefa wypoczynku pn. Arkadia powstanie w sąsiedztwie szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

Świeżo upieczona kierująca wjechała w ogrodzenie. Kobieta trafiła do szpitala

TRZCIANA. 18-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie. Kierująca trafiła do szpitala. Jak ustaliła policja, 18-latka otrzymała prawo jazdy zaledwie kilka tygodni temu.

Reklama