Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Mieszkańcy przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową

Dodano: 27.01.2020 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Powstała petycja przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową: „Droga ta w niczym nie pomoże, zabierze kolejne zielone tereny, które zostaną zabetonowane, a korki jak były, tak będą” – czytamy w jej treści.

Aktualnie pod petycją podpisało się 295 osób (stan na dzień 27 stycznia br.). Zdaniem autorów miejsce, w którym planowany jest przebieg drogi, „to miejsce święte, gdzie możemy odpocząć, miejsce gdzie ładujemy baterie, gdzie spotykamy się ze znajomymi, i gdzie w spokoju możemy trenować, biegać, jeździć na rowerze”.

Planowany odcinek będzie niejako przedłużeniem ul. Cegielnianej i ma przebiegać rejonie pomiędzy rzeką Wisłok i Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym przy ul. Warzywnej. Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów. Stworzone zostanie również chodnik i ścieżka rowerowa. Wiemy również, że na ul. Wierzbowej zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Koszt budowy połączenia Al. Kopisto z ul. Wierzbową ma kosztować miasto 9 mln zł. Treść petycji sugeruje, że kwotą, jaką władze miasta chcą spożytkować na inwestycje, może zostać wydana w inny, bardziej ekologiczny sposób: „za te pieniądze w tym miejscu można byłoby wybudować np. siłownię na świeżym powietrzu, a resztę środków przeznaczyć na renowację miejsc zielonych, których u nas jak na lekarstwo”.
Reklama
Dodajmy, że aktualnie inwestycja jest na etapie dokonywania ostatnich poprawek z projektantem drogi. W ubiegłym tygodniu rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa informował, że przetarg na roboty budowlane ruszy najprawdopodobniej w lutym. Okres realizacji inwestycji zamyka się w 2021 roku.

Wiadomość o proteście mieszkańców trafiła również do ratusza: "Cały czas chcemy tą inwestycje przeprowadzić. Na pewno będa trwały rozmowy z mieszkańcami. Mamy nadzieje, że uda się wypracować jakiś kompromis" - informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Konrad Fijołek przedstawił wizję "Nowego Centrum Rzeszowa"

RZESZÓW. "Chciałbym zapowiedzieć całkiem nowe podejście do centrum Rzeszowa" - mówił Konrad Fijołek podczas środowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce stanie urządzenie do wykrywania koronawirusa

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka jako pierwsze lotnisko regionalne przetestuje innowacyjną technologię wykrywania zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W czwartek utrudnienia w ruchu na moście Narutowicza

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej na moście Narutowicza, w czwartek (13 maja) wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nowy kierunek studiów na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Od nowego roku akademickiego na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej zostaną uruchomione studia inżynierskie na kierunku elektromobilność.

Rzeszów

Ukradł lichtarz z kościoła farnego. Został złapany przez wiernych

RZESZÓW. 38-letni mężczyzna ukradł lichtarz z ołtarza w kościele farnym. Podczas próby ucieczki, złodziej został ujęty przez wiernych. Okazało się, że był pijany – miał ponad 2,6 promila. Dziś usłyszy zarzuty.

Rzeszów

Wykładowca WSIiZ o kolonizacji Marsa w prestiżowym czasopiśmie naukowym "Science"

RZESZÓW. Tekst „The biologically optimized spacefarer” powstał na zaproszenie redakcji magazynu.

Rzeszów

"A[u]kcja Trzy Serca". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zbierają na pomoc dla Milenki

RZESZÓW. Już po raz szósty studenci z Politechniki Rzeszowskiej organizują aukcję charytatywną na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomocy potrzebuje Milenka, która zmaga się wieloma chorobami.

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Zwiększony limit pasażerów i powrót "ciepłego guzika"

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu. Zwiększony zostaje również limit pasażerów.

Reklama