Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Mieszkańcy przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Powstała petycja przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową: „Droga ta w niczym nie pomoże, zabierze kolejne zielone tereny, które zostaną zabetonowane, a korki jak były, tak będą” – czytamy w jej treści.

Aktualnie pod petycją podpisało się 295 osób (stan na dzień 27 stycznia br.). Zdaniem autorów miejsce, w którym planowany jest przebieg drogi, „to miejsce święte, gdzie możemy odpocząć, miejsce gdzie ładujemy baterie, gdzie spotykamy się ze znajomymi, i gdzie w spokoju możemy trenować, biegać, jeździć na rowerze”.

Planowany odcinek będzie niejako przedłużeniem ul. Cegielnianej i ma przebiegać rejonie pomiędzy rzeką Wisłok i Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym przy ul. Warzywnej. Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów. Stworzone zostanie również chodnik i ścieżka rowerowa. Wiemy również, że na ul. Wierzbowej zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Koszt budowy połączenia Al. Kopisto z ul. Wierzbową ma kosztować miasto 9 mln zł. Treść petycji sugeruje, że kwotą, jaką władze miasta chcą spożytkować na inwestycje, może zostać wydana w inny, bardziej ekologiczny sposób: „za te pieniądze w tym miejscu można byłoby wybudować np. siłownię na świeżym powietrzu, a resztę środków przeznaczyć na renowację miejsc zielonych, których u nas jak na lekarstwo”.
Reklama
Dodajmy, że aktualnie inwestycja jest na etapie dokonywania ostatnich poprawek z projektantem drogi. W ubiegłym tygodniu rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa informował, że przetarg na roboty budowlane ruszy najprawdopodobniej w lutym. Okres realizacji inwestycji zamyka się w 2021 roku.

Wiadomość o proteście mieszkańców trafiła również do ratusza: "Cały czas chcemy tą inwestycje przeprowadzić. Na pewno będa trwały rozmowy z mieszkańcami. Mamy nadzieje, że uda się wypracować jakiś kompromis" - informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jutro zapadnie decyzja odnośnie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Już jutro podczas sesji Rady Miasta przez radnymi głosowanie w sprawie przyznania absolutorium dla prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów

Kursy autobusów miejskich w Boże Ciało

RZESZÓW. Będą dodatkowe kursy na lotnisko.

Rzeszów

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową.

Rzeszów

Rzemiosło IT 2019 już za nami: 320 uczestników i 12 prelegentów

25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc finalistą europejskiego konkursu innowacji

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.

Rzeszów

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

RZESZÓW. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe.

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Reklama