Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasionce. To będzie kolejny rekordowy rok

Dodano: 12.11.2024 r. / Redakcja

Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Już w listopadzie podrzeszowskie lotnisko powitało milionowego pasażera w tym roku. Przypomnijmy, że rok temu stało się to ponad miesiąc później, bo 28 grudnia 2023 r.

11 listopada lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce odprawiło milionowego pasażera w 2024 roku. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów utrzymał więc miejsce wśród „milionerów” i na pewno pobije ubiegłoroczny wynik – 1,02 mln obsłużonych podróżnych.

– Milionowy pasażer na naszym lotnisku staje się bardzo przyjemną tradycją, która z jednej strony jest efektem dużego zainteresowania i korzystania pasażerów z naszej oferty, a z drugiej strony ambitnym zobowiązaniem do dalszego rozwoju siatki połączeń. To będzie dla nas kolejny rekordowy rok, w którym liczymy na ponad 1,1 mln osób obsłużonych w naszym porcie. W 2025 roku planujemy nie tylko kolejne kierunki z Rzeszowa, ale także szereg inwestycji, które podniosą komfort podróży naszym pasażerom, w tym modernizację punktu kontroli bezpieczeństwa – mówi Bartosz Górski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Reklama

Milionowy pasażer w 2024 r. to Łukasz Drabicki z Rzeszowa, który przyleciał wraz z żoną i 4-letnim synem z Rygi do Jasionki nowym połączeniem oferowanym przez łotewskie narodowe linie lotnicze - Air Baltic.

– Bardzo lubimy podróżować z Jasionki bo to kompaktowe lotnisko oferujące coraz więcej połączeń. Służbowo latam stąd często do Monachium, odkąd mamy dziecko na wakacje wybieramy czartery z Rzeszowa, by nie tracić czasu na dojazdy. W Rydze byliśmy na długi weekend, zostaliśmy przyjemnie zaskoczeni tym malowniczym miastem oraz pobliską Jurmałą, dokąd wybraliśmy się nad Bałtyk – przyznaje jubileuszowy pasażer.

Największy udział w kolejnym rekordowym wyniku roku 2024 mieli pasażerowie Ryanaira (31 procent wszystkich), następnie czarterów (29%), LOT-u (20%) oraz Wizz Aira i Lufthansy (po 4%). Najpopularniejsze kierunki to Warszawa, Londyn i Antalia.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tereny rekreacyjne na os. Krakowska Południe będę rozbudowane

RZESZÓW. Powstaną m.in. nowe place zabaw, ścieżki spacerowe oraz dodatkowe oświetlenie.

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO w Rzeszowie. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Blisko 12 mln zł będzie kosztować budowa nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Podpisano już umowę z wykonawcą. Prace powinny rozpocząć się już wkrótce.

Rzeszów

Nowe inwestycje drogowe na osiedlu Zawiszy Czarnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową rozbudowy odcinka ul. Zawiszy Czarnego. Częścią zadania będzie także budowa nowego połączenia tej ulicy z ul. Boya Żeleńskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Hyżnem. Nie żyje 21-letni motocyklista

RZESZÓW. 21-letni motocyklista, stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do przydrożnego rowu. Niestety, mężczyzna zmarł na miejscu.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rzeszowski dirtpark do remontu

RZESZÓW. Tor do ekstremalnej jazdy rowerowej znajdujący się w rejonie hali Podpromie zostanie już wkrótce odnowiony. Miasto szuka wykonawcy remontu.

Rzeszów

Rusza sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. We wtorek, 12 kwietnia, oficjalnie rozpoczął się sezon ogródkowy na rynku w Rzeszowie. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. Zbiórka odbędzie sie w dniach  od 22 do 29 kwietnia 2022 r.

Reklama