Rzeszów - Środa, 11.06.2025
Reklama

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasionce. To będzie kolejny rekordowy rok

Dodano: /

Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Już w listopadzie podrzeszowskie lotnisko powitało milionowego pasażera w tym roku. Przypomnijmy, że rok temu stało się to ponad miesiąc później, bo 28 grudnia 2023 r.

11 listopada lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce odprawiło milionowego pasażera w 2024 roku. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów utrzymał więc miejsce wśród „milionerów” i na pewno pobije ubiegłoroczny wynik – 1,02 mln obsłużonych podróżnych.

– Milionowy pasażer na naszym lotnisku staje się bardzo przyjemną tradycją, która z jednej strony jest efektem dużego zainteresowania i korzystania pasażerów z naszej oferty, a z drugiej strony ambitnym zobowiązaniem do dalszego rozwoju siatki połączeń. To będzie dla nas kolejny rekordowy rok, w którym liczymy na ponad 1,1 mln osób obsłużonych w naszym porcie. W 2025 roku planujemy nie tylko kolejne kierunki z Rzeszowa, ale także szereg inwestycji, które podniosą komfort podróży naszym pasażerom, w tym modernizację punktu kontroli bezpieczeństwa – mówi Bartosz Górski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Reklama

Milionowy pasażer w 2024 r. to Łukasz Drabicki z Rzeszowa, który przyleciał wraz z żoną i 4-letnim synem z Rygi do Jasionki nowym połączeniem oferowanym przez łotewskie narodowe linie lotnicze - Air Baltic.

– Bardzo lubimy podróżować z Jasionki bo to kompaktowe lotnisko oferujące coraz więcej połączeń. Służbowo latam stąd często do Monachium, odkąd mamy dziecko na wakacje wybieramy czartery z Rzeszowa, by nie tracić czasu na dojazdy. W Rydze byliśmy na długi weekend, zostaliśmy przyjemnie zaskoczeni tym malowniczym miastem oraz pobliską Jurmałą, dokąd wybraliśmy się nad Bałtyk – przyznaje jubileuszowy pasażer.

Największy udział w kolejnym rekordowym wyniku roku 2024 mieli pasażerowie Ryanaira (31 procent wszystkich), następnie czarterów (29%), LOT-u (20%) oraz Wizz Aira i Lufthansy (po 4%). Najpopularniejsze kierunki to Warszawa, Londyn i Antalia.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejna weekendowa akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. 13 i 14 listopada Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym, przeprowadzi ponownie na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

"Wspólnie przeciwko oszustom". Miasto i policja w ochronie seniorów

RZESZÓW. W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną „Wspólnie przeciwko oszustom”. Obecne były władze miasta i przedstawiciele policji.

Rzeszów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jak co roku w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie hymn, apel pamięci i pokazy laserowe.

Rzeszów

"Rzeszów to my". Rozdanie nagród za meldunek w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejni rzeszowianie odebrali nagrody za udział w loterii meldunkowej. Tym razem zostały rozlosowane: laptop dla graczy, hulajnoga elektryczna i sportowy smartwatch. W akcji można wziąć udział jeszcze do końca roku.

Rzeszów

Pierwszy krok w kierunku połączenia ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację projektową połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej, w tym budowy wiaduktu nad torami. Wykonawca może zostać wybrany jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Przerwa serwisowa w ZTM. W piątek i w sobotę utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Jak poinformował rzeszowski ZTM, 12 i 13 listopada, z powodu konserwacji systemów, nieczynny będzie cały system obsługi informatycznej pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Reklama