Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Mini-park na os. Pobitno otrzymał nazwę „Bielefeld”

Dodano: 03.10.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. „Ogród kieszonkowy Bielefeld” – tak oficjalnie nazywa się teraz mini park przy ul. Kurpiowskiej na rzeszowskim osiedlu Pobitno.

Uchwałę w sprawia nadania nazwy „Ogród kieszonkowy - Bielefeld” terenowi położonemu na osiedlu Pobitno, pomiędzy aleją Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego i ulicą Kurpiowską, podjęto blisko dwa lata temu - 25 października 2022 r.  Ogród otwarto miesiąc wcześniej.

Przedwczoraj na terenie ogrodu odbyła się uroczystość, podczas której oficjalnie odsłonięto tabliczkę z nową nazwą. W uroczystości wzięli udział m.in. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, nadburmistrz Bielefeld Pit Clausen, z-pca Prezydenta Rzeszowa, Konsul Honorowa Niemiec Agnieszka Buk, były prezydent Rzeszowa Mieczysław Janowski oraz przedstawiciele Towarzystwa Polsko-Niemieckiego.

Mini park przy ul. Kurpiowskiej jest pierwszym parkiem utworzonym na cześć miasta partnerskiego Rzeszowa. Umowa o partnerstwie z niemieckim miastem została podpisana w październiku 1991 r. przez Nadburmistrza Bielefeld Eberharda Davida i ówczesnego Prezydenta Rzeszowa Mieczysława Janowskiego.

Przy okazji oficjalnego otwarcia ogród kieszonkowego Bielefeld, posadzono również drzewko upamiętniające Susanne Kramer Drużycką, która przez lata związana była z miastem Bielefeld, a później z Rzeszowem. Susanne była założycielką szkoły językowej Germanitas, która działa do dziś.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa.

Rzeszów

BSH w Rzeszowie poszukuje pracowników sezonowych do fabryki w Rogoźnicy

RZESZÓW. BSH w Rogoźnicy potrzebuje kilkudziesięciu nowych pracowników.

Rzeszów

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza.

Rzeszów

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ruszy jeszcze w tym roku?

RZESZÓW. Inwestycja obejmująca budowę wielopoziomowego parkingu oraz modernizacji głównego budynku Dworca PKP ma się zakończyć do końca 2023 roku.

Rzeszów

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

Rzeszów

Rzeszów ma już swoją edycję Monopoly [FOTO]

RZESZÓW. Podczas 8. urodzin Millenium Hall zaprezentowano rzeszowską edycję popularnej gry Monopoly.

Rzeszów

Wypadek na ul. Cieplińskiego. Motocyklistę przewieziono do szpitala

RZESZÓW. Policjanci pracowali na miejscu wypadku na ul. Cieplińskiego.

Reklama