Rzeszów - Niedziela, 08.02.2026
Reklama

Mniej turystów na Podkarpaciu i w Rzeszowie

Dodano: 15.12.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. W trzecim kwartale 2023 roku z turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało mniej osób w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku. W samej stolicy województwa odnotowano spadek o 3 punkty procentowe.
 
Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował raport dotyczący stanu turystyki w województwie podkarpackim. Wynika z niego, że liczba osób korzystających z turystycznych  obiektów noclegowych w III kwartale 2023 r. spadła o 5,4 procenta, w porównaniu z analogicznym okresem w 2022 roku.

Od lipca do września br. roku z turystycznych obiektów noclegowych w województwie podkarpackim skorzystało 397,8 tys. osób, w tym 51,7 tys. turystów zagranicznych – to o 22,5 tys. osób mniej niż w analogicznym okresie w roku poprzednim.

W tym okresie w naszym regionie działało ogółem 617 takich obiektów (stan na 31 lipca 2023 roku) – to o 12 więcej niż w roku 2022.

W III kwartale 2023 r. łącznie udzielono 1,3 mln noclegów (o 14,5 tys. mniej niż w 2022 r.), w tym turystom z zagranicy 116,8 tys. noclegów (mniej o 160 niż w 2022 r.)
Reklama
Stopień wykorzystania miejsc noclegowych wyniósł 42,3%. (o 2,3 p.proc mniej niż w 2022 r.).

Turyści w Rzeszowie

W trzecim kwartale 2023 roku z turystycznych obiektów noclegowych w Rzeszowie (42 obiekty, stan na 31 lipca 2023 roku) skorzystało 80,9 tys. osób, w tym 25,8 tys. turystów zagranicznych. Łącznie udzielono 144,2 tys. noclegów. Stopień wykorzystania miejsc noclegowych wyniósł 47,1%. 

Od lipca do września 2023 roku, w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku, liczba osób korzystających z turystycznych obiektów noclegowych w Rzeszowie zmniejszyła się o 11,7 tys., w tym o 3,8 tys. turystów zagranicznych. Udzielono ogółem o 8,7 tys. mniej noclegów. Jednak liczba noclegów, z których skorzystali turyści z zagranicy wzrosła o 4,0 tys. Ogólny stopień wykorzystania turystycznych obiektów noclegowych był w trzecim kwartale 2023 roku mniejszy o 3 p. proc. niż w tym samym okresie 2022 roku.


 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto organizuje transport na szczepienie przeciwko Covid-19

RZESZÓW. Z transportu mogą skorzystac osoby  niepełnosprawne oraz seniorzy.

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest w Rzeszowie. Nabór rusza 1 lutego

RZESZÓW. 1 lutego 2021 r. rusza nabór wniosków o dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Rzeszowa. Wnioski będą przyjmowane do 26 lutego br.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce podsumowało miniony rok

JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dotkliwie odczuł skutki pandemii koronawirusa. W 2020 roku lotnisko obsłużyło 230 tys. pasażerów. W porównaniu z rekordowym, 2019 rokiem jest to spadek o 70 procent.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przebywa w Szpitalu Miejskim. U Prezydenta potwierdzono koronawirusa. Na dzień dzisiejszy jego stan jest dobry.

Rzeszów

Tak będzie wyglądała nowa strefa relaksu na Politechnice Rzeszowskiej [Wizualizacje]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zyskają kolejną strefę relaksu. Powstanie ona na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Będzie to już trzecia taka przestrzeń na uczelni.

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł "Świetlnej Stolicy Polski". Rusza drugi etap plebiscytu

RZESZÓW. Rzeszów zakwalifikował się do rundy finałowej plebiscytu „Świeć się z Energą” i będzie walczył o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Głosowanie potrwa do 25 stycznia 2021 r.

Rzeszów

Włamywali się i okradali samochody przy ul. Dąbrowskiego. Usłyszeli zarzuty

RZESZÓW. Dwaj 26-latkowie zostali zatrzymani przez Policję w związku z podejrzeniem dokonania włamań do samochodów i kradzieży. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką w Stobiernej. Nie żyje 50-latek

RZESZÓW. Śmierć na miejscu poniósł 50-letni kierowca opla, który zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym w Stobiernej. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Reklama