Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Mobilna sauna jednak nie na Żwirowni? Organizatorzy nie dostali zgody od ROSiR-u

Dodano: 09.01.2020 r.

fot. Bartek Kozłowski / Zdjęcie z facebookowego wydarzenia: Sauna mobilna w Rzeszowie! Parabuch nad jeziorem Żwirownia
fot. Bartek Kozłowski / Zdjęcie z facebookowego wydarzenia: Sauna mobilna w Rzeszowie! Parabuch nad jeziorem Żwirownia
RZESZÓW. Sauna mobilna „Parabuch” miała zaparkować przy Żwirowni. Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie wydał zgody na wydarzenia, a organizatorzy poszukują innego miejsca. Możliwe jest także odwołanie wydarzenia.

W sobotę (11 stycznia) przy Żwirowni w Rzeszowie miała stanąć mobilna sauna. Cała akcja ma rozpocząć się o godz. 10.00 i trwać do 22.00, jednak na ten moment organizatorzy mają problem z lokalizacją, gdyż ROSiR nie wydał zgody na organizację takowego wydarzenia w rejonie jeziora.

„Mamy dla Was piękny las, zimne jezioro, 100 stopni w saunie, leżaki i plażę, słowem - głęboki relaks i oczyszczanie organizmu na dobry początek 2020 roku!” – zachęcali na stronie wydarzenia organizatorzy.

Przebieg akcji jest dość prosty. Za dwugodzinne wejście do „Parabucha” płacimy 30 zł od osoby, albo 25 zł/os, jeżeli wejdziemy tam 6-osobową grupa. Aby zarezerwować (na konkretną godzinę) miejsce dla siebie i znajomych wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk na stronie wydarzenia.
Reklama
W saunie może znajdować się maksymalnie 10 osób, zaś osoby z rezerwacją mają pierwszeństwo. Organizatorzy informują, że warto ze sobą zabrać szlafrok, klapki oraz koc. Ręczniki za niewielką opłatą można nabyć na miejscu.

W związku z brakiem zgody na lokalizacje, trwają poszukiwania innego miejsca. Nie mniej jednak, nie wykluczone, że wydarzenie zostanie odwołane, o czym informują sami organizatorzy.

„Drodzy i drogie, z przykrością informujemy, że ROSiR nie wyraził zgody na saunowanie na terenie Żwirowni. Usiłujemy znaleźć inne miejsce, by przenieść wydarzenie, ale PRAWDOPODOBNIE ZOSTANIE ODWOŁANE” – czytamy w jednym z powiadomień wydarzenia.

Osoby zainteresowane tym wydarzeniem namawiamy do bacznego obserwowania strony organizatora.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jej ciało odnaleziono w Pradze. Rzeszowska policja potrzebuje pomocy w identyfikacji

RZESZÓW. Ciało kobiety - ofiary zabójstwa - ujawniono 6 grudnia 2012 roku w Pradze (Czechy). Do dnia dzisiejszego nie udało się ustalić jej tożsamości.

Rzeszów

Trwają poszukiwania sprawcy śmiertelnego wypadku. Odjechał nie udzielając pomocy poszkodowanemu

RZESZÓW. Do wypadku doszło w sobotę 11 stycznia 2020 r. około godz. 16.30 w miejscowości Wyręby.

Rzeszów

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe zaprezentuje drużynę. Kapitana wybiorą kibice

RZESZÓW. Już w piątek, 24 stycznia, o godz. 18:00 w Millenium Hall odbędzie się prezentacja drużyny Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego na sezon 2020.

Rzeszów

Spośród 402 szkół z całego kraju wybrano 20 do projektu „Szkoła dla innowatora”. Wśród nich placówka z Rzeszowa

RZESZÓW. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie zakwalifikowała się do projektu „Szkoła dla innowatora”.

Rzeszów

Jest oferta na budowę kładek rowerowych w mieście. Jedna cześć przetargu z szansą na realizacje

RZESZÓW. Przetarg na budowę kładek rowerowych, które miałyby powstać przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza trwa.

Rzeszów

Strażak z rzeszowskiej komendy miejskiej otrzymał medal od Prezydenta RP

RZESZÓW. Medal Za Ofiarność i Odwagę został wręczony podczas uroczystości, która odbyła się 8.01.2020r. w Pałacu Prezydenckim.

Rzeszów

Wydano „wuzetkę” na wieżowiec na os. Nowe Miasto. Będzie mógł mieć nawet 180 m wysokości

RZESZÓW. Inwestycja miała by się znajdować na parkingu przed Delikatesami Centrum na ul. Podwisłocze.

Reklama