Rzeszów - Wtorek, 12.08.2025
Reklama

Monopoly stworzy rzeszowską edycję gry. Będzie konkurs dla szkół

Dodano:

fot. Rafał / RESinet.pl
fot. Rafał / RESinet.pl
RZESZÓW. Monopoly stworzy specjalną edycję swojej gry, w której znajdą się najciekawsze lokalizacja Rzeszowa. Nie wiemy jakie konkretnie miejsca znajdą się na „mapie” planszówki, wiemy jednak, że będzie ona gotowa na jesień. W związku z akcją zorganizowany został konkurs dla rzeszowskich szkół.

Co łączy z Rzeszowem takie miasta jak Sydney, Gdańsk, Rzym i Poznań? Odpowiedź jest prosta: planszówka, a mianowicie bijąca rekordy popularności gra Monopoly. Stolica Innowacji będzie miała swoją własną edycję gry.

Mnogość wyboru wersji

Zacznijmy jednak od początku i dla niezorientowanych w temacie wytłumaczmy czym w zasadzie jest Monopoly. Przede wszystkim jest to nowsza wersja gry planszowej eurobusiness, która polega na wykupywaniu za pomocą fikcyjnej waluty kolejnych lokalizacji umieszczonych na planszy gry i zarządzaniu nimi w taki sposób, aby doprowadzić pozostałych graczy do bankructwa.

Dotychczasowo w swojej ofercie gra posiada wiele edycji, nie tylko związanymi z największymi miastami świata. Koneserzy planszówek znajdą w ich ofercie edycję związaną z popularnym serialem Gra o Tron, amerykańskim serialem Przyjaciele, mangą Dragon Ball czy też animacją Rick and Morty.



Monopoly Rzeszów

Od dzisiaj wiadomo, że do ww. edycji dołączy również miasto Rzeszów, a o całej sprawie poinformowano podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 18, przy ul. Błogosławionej Karoliny. Jak to się stało, że to właśnie stolica województwa podkarpackiego znalazła się w tegorocznej edycji?

„Nawiązaliśmy kontakt z firmą Winning Moves [producent i dystrybutor gier planszowych – przyp. red.], a w zasadzie to firma zwróciła się do nas z taką propozycją, ponieważ dostrzegła Rzeszów na mapie Polski. Oni co roku wybierają inne miasto, które ma swoją edycję miejską” – wyjaśnia Kamil Czyż, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej w Rzeszowie.
Reklama
Wiemy również, że plansza na której znajdą się atrakcje Rzeszowa ukaże się na jesień i będzie dostępna w największych salonach zajmujących się dystrybucją gier planszowych, m.in. siec Empik oraz Toys „R” Us. Warto wspomnieć, że pierwsza edycja zostanie wydana w nakładzie 4 tys. i będzie dostępna jedynie w języku polskim.  Jeżeli wydanie będzie cieszyć się dużą popularnością możliwy jest „dodruk”.

„Dystrybucja będzie ogólnopolska. Grę będzie można kupić w największych sieciach handlowych, ale również w internecie. Będzie to wersja jedynie w języku polskim” – informował przedstawiciel Winning Moves International, Bartłomiej Gniatkowski.

Konkurs dla rzeszowskich szkół

Wydanie rzeszowskiej edycji gry Monopoly wiąże się także z konkursem jaki organizatorzy inicjatywy zorganizowali dla rzeszowskich szkół. W związku z tym, iż nie wiadomo jeszcze jakie lokalizację znajdą się na planszy, każda ze szkół będzie mogła przygotować prezentacje graficzną lub video o jednej z lokalizacji Rzeszowa. Nagroda w konkursie wydaje się warta poświęcenia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się jeszcze w tym miesiącu marcu.

„Ogłaszamy konkurs dla wszystkich szkół rzeszowskich, które będzie polegał na uargumentowaniu w sposób graficzny lub w formie video miejsc. Ta szkoła, która zrobi to w najlepszy sposób znajdzie się na planszy Monopoly i otrzyma jedną kartę” – dodaje Bartłomiej Gniatkowski.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Atrakcyjne pokazy naukowe w centrum Rzeszowa. W sobotę Piknik Nauki Eksploracje

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 21 maja w centrum Rzeszowa powstanie miasteczko nauki. Swoje pokazy zaprezentuje blisko siedemdziesiąt ekip naukowców, popularyzatorów nauki, edukatorów i animatorów pokazów z całej Polski.

Rzeszów

Czołowi triathloniści przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W pierwszy weekend czerwca odbędzie się czwarta edycja „Triathlon Rzeszów”. W rywalizacji weźmie udział około 700 zawodników.

Rzeszów

W rzeszowskim ratuszu gościli przedstawiciele Międzyparlamentarnej Rady NATO-Ukraina

RZESZÓW. Rozmawiano o pomocy dla uchodźców z Ukrainy oraz obecności wojsk w Rzeszowie i okolicach.

Rzeszów

Pijany kierowca przewrócił ciężarówkę i uciekł z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Badanie wykazało u niego blisko 3 promile. 

Rzeszów

Rondo na Słocinie. Ruszył przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Dokumentacja ma być gotowa wiosną przyszłego roku.

Rzeszów

"Mobilny Urzędnik" pomaga załatwić sprawy bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Od 31 marca 2022 r. w Rzeszowie realizowany jest projekt pn. „Mobilny Urzędnik”. Dzięki usłudze, osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy do przebudowy

RZESZÓW. Jedno z najmocniej obciążonych ruchem skrzyżowań w Rzeszowie zostanie przebudowane. W planach jest budowa ronda oraz wiaduktu.

Rzeszów

Rozbudują skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Powstanie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Ogłoszono przetarg na wybór firmy, która przebuduje skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Częścią tej inwestycji będzie budowa sygnalizacji świetlnej, która ułatwi m.in. wyjazd z ul. Mieszka I na ul. Lwowską.

Reklama