Rzeszów - Piątek, 02.01.2026
Reklama

Montaż iglicy z użyciem helikoptera na budynku Olszynki Park. Utrudnienia w ruchu

Dodano: 12.08.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Budowa jednego z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce pomału zbliża się do końca. W tym tygodniu zaplanowano montaż elementów wieży i iglicy stalowej, na dachu budynku wysokiego inwestycji pn. Olszynki Park. Do tego zadania użyty zostanie helikopter. W związku z tym, w rejonie inwestycji wystąpią utrudnienia w ruchu.

Przedsięwzięcie odbędzie się w najbliższy wtorek i w środę. Utrudnienia w ruchu drogowym, na chodnikach i ścieżkach rowerowych przy ulicach Kilara i Kopisto (Most Zamkowy) wystąpią w godzinach: 12:00 – 20:00 w dniu 13 sierpnia oraz 6:00 – 20:00 w dniu 14 sierpnia br.

W tych dniach, przez cały czas montażu wyłączone będą chodniki i ścieżki rowerowe:

Reklama

- przy ulicy Wojciecha Kilara na odcinku od przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Fryderyka Szopena do przejścia przez ul. Wojciecha Kilara przy RARR po obu stronach
ulicy;
- od przystanku autobusowego przed wjazdem na Most Zamkowy od strony ulicy Podwisłocze do ulicy Kilara po jednej stronie- od strony inwestycji Olszynki Park.
- od ul. Kilara do ścieżki nad Wisłokiem (ulica przyległa do inwestycji Olszynki Park)

W dniach 13 i 14 sierpnia czasowo (na około 10 -15 minut) – podczas startu i lądowania helikoptera wyłączone będą ulice:

— ul. Wojciecha Kilara na odcinku od przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Fryderyka Szopena do ul. Lenartowicza;
— ul. Lenartowicza od skrzyżowania z ul. Fryderyka Szopena (PI. Śreniawitow) do ul. Wojciecha Kilara;
— aI. Mjr. Wacława Kopisto od ul. Wojciecha Kilara do skrzyżowania z ul. Podwisłocze

W związku z przygotowaniami do realizacji zadania, już od 10 sierpnia od godz. 6:30 zamknięty jest parking górny przy inwestycji Olszynki Park i przejazd na parking dolny. Z kolei w poniedziałek, 12 sierpnia od godziny 6:00 zamknięty zostanie wjazd pod Mostem Zamkowym na parking dolny apartamentowcu.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Lidl i Biedronka wydłużają godziny otwarcia sklepów

RZESZÓW. Od 2 kwietnia sieć sklepów Lidl wprowadziła wydłużone godziny otwarcia. Markety będą czynne już od godz. 6:00. Podobne ułatwienia dla klientów zastosowała Biedronka.

Rzeszów

Rzeszowscy urzędnicy będą wykonywać swoją pracę zdalnie

RZESZÓW. Zmiany w ratuszu w związku z nowymi ograniczonymi jakie wprowadził rząd od  1 kwietnia 2020 r.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Skywayrun organizuje "wirtualny bieg" w Rzeszowie

RZESZÓW. Uczestnicy wirtualnego biegu będą mieli do pokonania dystans 5 km.

Rzeszów

Tarcza Antykryzysowa. Urząd Miasta Rzeszowa uruchamia nr telefonów dla przedsiębiorców

RZESZÓW. Zainteresowani mogą dowiedzieć się o szczegółach możliwości korzystania z ulg określonych w ustawie.

Rzeszów

Trwa zrzutka dla kardiologów ze szpitala "na górce"

RZESZÓW. W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na zakup środków ochronnych dla kardiologów ze szpitala przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

ZTM otwiera na 3 dni Punkt Obsługi Podróżnego ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Na prośbę pasażerów, w dniach 1 - 3 kwietnia br. otwarty zostanie Punkt Obsługi Podróżnego mieszczący się przy ul. Lisa Kuli 2

Rzeszów

Kolejne dyżury eksperckie rzeszowskiego oddziału ZUS

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS po raz kolejny w tym tygodniu będą odpowiadać na pytania mieszkańców.

Reklama