Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Motocykl z Rzeszowa nagrodzony na Daytona Bike Week w USA

Dodano:

fot. Paweł Olearka
fot. Paweł Olearka
RZESZÓW. Customowy motocykl rzeszowskiej firmy Game Over Cycles, inspirowany samochodem „Slow Burn”, zdobył w USA cztery nagrody na dwóch konkursach organizowanych na Daytona Bike Week, jednym z największych festiwali motocyklowych świata.

W prestiżowym konkursie Boardwalk Bike Show wystawiony przez GOC motocykl  zdobył pierwsze miejsce w kategorii “Extreme Bagger” oraz nagrodę “Best of Show” na najlepszy pojazd w konkursie. Natomiast w zawodach konstruktorskich Rat’s Hole Custom Bike Show, najstarszym konkursie customowym świata, polska maszyna ponownie wygrała kategorię “Extreme Bagger” i po raz drugi otrzymała nagrodę “Best of Show”, czyli została uznana przez jury na najlepszy motocykl w całym konkursie.

W Boardwalk Bike Show wzięło udział 136 motocykli zarówno z USA, jak i Francji, Niemiec i Australi, natomiast w Rat’s Hole Custom Bike Show pojazd z Polski został uznany za najlepszy motocykl pokonując konkurencję z USA i Kanady.

Zwycięski motocykl to siostrzany pojazd samochodu należącego do słynnego muzyka. Linia motocykla dokładnie odzwierciedla kształt Slow Bruna, a jego części konstrukcyjne nawiązują do elementów składowych samochodu.
 
Przednia lampa imituje przód samochodu z chłodnicą, lampy tylne wyglądają jak światła samochodu, a kierownica i manetki  są wykonane w stylizacji ramy przedniej szyby. Dodatkowo, przedni błotnik jest wykończony chromowanym coverem, dokładnie jak błotniki Slow Burna,  przednie koło o wymiarze 30” jest inspirowane wyglądem koła samochodu, a cały tył motocykla  tworzy linię symetryczną z tyłem auta.
 
Największym wyzwaniem było odwzorowanie linii samochodu na motocyklu. Konstruktorzy z GOC zadbali o każdy detal. Oprócz połączenia wizualnego obydwu pojazdów zarówno na zewnątrz (element wymienione powyżej), jak i wewnątrz (skóra na motocyklu odwzorowuje tapicerkę samochodu), motocykl musiał mieć odpowiednio duże proporcje, aby oddać kształt linii Slow Burna. Dodatkowo, mając na uwadze kto jest właściciel samochodu, ekipa Game Over Cycles dopasowała proporcje maszyny do wzrostu Jamesa Hetfielda (185 cm) co było szczególnym wyzwaniem w kontekście utrzymania proporcji całości pojazdu.
 
Jednocześnie cała konstrukcja musiała być utrzymana w duchu stylistyki, w której został zbudowany pojazd wyjściowy, czyli Auburn 852, rocznik 1936 reprezentujący styl Art Deco.
 
Reklama
Całość konstrukcji motocykla jest wykonana ze stali. Pojazd charakteryzuje się czystą linią, co oznacza, że wszystkie śruby są przykryte. Maszyna ma 3,3 metra długości i waży 400 kg. Czas pracy nad budową pojazdu wyniósł 7 000 roboczogodzin.
 
Na temat pojazdu wypowiedział się Rick Dore, amerykański konstruktor samochodów customowych, który wraz z Jamsem Hetfieldem odrestaurował Auburna 852.
 
„Kiedy zobaczyliśmy zdjęcia motocykla zbudowanego przez GOC, zwaliło nas z nóg. To niesamowity pojazd, szczególnie kiedy porówna się go z samochodem Jamesa. Karoseria, koła, kolor, nawet manetki, wszystko idealnie nawiązuje do samochodu. Chylę czoła przed Game Over, wykonali wspaniałą pracę jeśli chodzi o odwzorowanie stylistyki Slow Burna, a kunszt ich rzemiosła jest nie z tej ziemi”.
Stanisław Myszkowski, założyciel i właściciel Game Over Cycles, tak tłumaczy genezę projektu: „Metallica zawsze była dla mnie ogromną inspiracją artystyczną. Jestem fanem zarówno muzyki zespołu, jak i oprawy wizualnej, która towarzyszy ich sztuce. James Hetfield zaś jest wielkim fanem motoryzacji, kolekcjonuje i odnawia zabytkowe samochody, tak więc postanowiliśmy połączyć te dwa światy i zbudować motocykl inspirowany pojazdem należącym do Jamesa”.

Game Over Cycles (GOC) to założona w 2012 roku polska firma budująca motocykle typu custom. Przez pierwsze lata działalności siedziba firmy była zlokalizowana w podkarpackiej miejscowości Lisie Jamy. Od 2019 warsztat Game Over Cycles działa w Rzeszowie. Ekipa GOC jest znana z tworzenia oryginalnych maszyn m.in. takich jak The Recidivist, który jest pierwszym na świecie wytatuowanym motocyklem. Konstrukcje GOC zdobywały nagrody na najbardziej poważanych konkursach w branży motocyklowej. Firma ma na swoim koncie już 29 nagród, w tym 22 międzynarodowe, uwzględniając 8 trofeów otrzymanych na European Bike Week (EBW), największym festiwalu motocyklowym w Europie i 8 nagród na Daytona Bike Week i Sturgis Motorcycle Rally, dwóch największych zlotach motocyklowych świata organizowanych w USA.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poszukiwania 12-latka zakończone sukcesem

RZESZÓW. Matka zgłosiła zaginięcie 12-letniego syna, bo tym jak ten wyszedł wieczorem z domu, a jego nieobecność przedłużała się. Chłopaka szukała Policja.

Rzeszów

Ruszyła II tura rekrutacji w WSPiA

RZESZÓW. 20 lipca 2020 r. w WSPiA rozpoczęła się II tura rekrutacji kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021.

Rzeszów

Modernizacja ul. Lisa Kuli. Miasto wybrało wykonawcę

RZESZÓW. Nieco ponad 1 mln zł będzie kosztował remont ul. Lisa Kuli. Prace potrwają do końca wakacji.  

Rzeszów

Ciąg dalszy walki z komarami i kleszczami w Rzeszowie

​RZESZÓW. W dniach 21 i 22 lipca od godz. 19:00 w Rzeszowie przeprowadzony zostanie drugi zabieg zwalczania komarów i kleszczy. Pierwsza akcja odbyła się na przełomie czerwca i lipca.

Rzeszów

Rzeszowski oddział ZUS organizuje dyżur dot. emerytur

RZESZÓW. Rzeszowski Oddział ZUS organizuje kolejny telefoniczny dyżur ekspercki. Tym razem dot. emerytur.

Rzeszów

Elektrycznym pociągiem z Rzeszowa do Warszawy i Lublina

Na linii kolejowej Ocice – Rzeszów montowana jest sieć trakcyjna. Na 25 km już rozwieszono przewody. Elektryfikacja trasy zapewni atrakcyjne połączenia kolejowe w regionie oraz ze stolicy Podkarpacia do Warszawy i Lublina. 

Rzeszów

WSIiZ wprowadza nauczanie hybrydowe

RZESZÓW. Nowy rok akademicki na WSIiZ będzie inny niż poprzednie lata. Uczniowie będą studiować w systemie hybrydowym.

Rzeszów

Przy Szkole Podstawowej nr 18 powstanie park doświadczeń

RZESZÓW. Na terenie szkoły powstanie m.in. panel muzyczny, kołyska Newtona, wir wodny oraz ksylofon.

Reklama