Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Możliwe burze z gradem i silny wiatr, m.in. w Rzeszowie

Dodano: 01.07.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. M.in. w Krośnie, Przemyślu i Rzeszowie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada burze z gradem, które mogą trwać nawet do 6 rano.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 100km/h, lokalnie do 115 km/h. Miejscami wystąpi duży grad, istnieje również ryzyko lokalnego wystąpienia trąb powietrznych.

Burze w powiacie bieszczadzkim, brzozowskim, jarosławskim, jasielskim, krośnieńskim, leskim, leżajskim, lubaczowskim, łańcuckim, przemyskim, przeworskim, ropczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, sanockim i strzyżowskim mogą rozpocząć się już dzisiaj o godz. 19.00 i potrwają do godziny 06.00 dnia następnego.

Z kolei w powiecie dębickim, kolbuszowskim, mieleckim, niżańskim, stalowowolskim i tarnobrzeskim mogą rozpocząć się już od godz. 17.00 i potrwają do godz. 05.00 dnia następnego.
Reklama
W obu przypadkach prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisko wynosi 80% i posiada drugi stopień zagrożenia, co wiąże się z tym, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.

Ponadto w przypadku zagrożenia drugiego stopnia zalecana się dużą ostrożność, potrzebę śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze i dostosować swoje plany do warunków pogodowych. Warto dodać, że istnieje możliwość podniesienia stopnia ostrzeżenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wczoraj w Rzeszowie policjanci eskortowali rodzącą kobietę

RZESZÓW. Nietypowo zakończyło się zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej wczoraj w Rzeszowie na ul. Krakowskiej.

Rzeszów

Konflikt w „szpitalu na górce” przygasa

RZESZÓW. Związki zapewniają, że wprowadzony zostanie okres symbolicznych „100 dni spokoju”.

Rzeszów

Nauka poprzez pasję - rusza V edycja konkursu web.Master Podkarpacki

Młodzież i dzieci z naszego regionu po raz kolejny będą miały okazję do rywalizacji w konkursie dla młodych programistów – web.Master Podkarpacki.

Rzeszów

Rozpoczynają się zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Zapisy dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze letni 2020 rozpoczynają się 12 lutego.

Rzeszów

Orkan „Sabina” powieje z prędkością 120 km/h. Ostrzeżenie 3. i 2. stopnia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Orkan, nazwany przez Niemców „Sabina”, powieje na Podkarpaciu z prędkością sięgająca nawet 120 km/h.

Rzeszów

52 studzienki kanalizacji deszczowej do wymiany. Zastąpią je włazy samopoziomujące

RZESZÓW. Ruszył przetarg dotyczący wymiany tradycyjnych studzienek na włazy samopoziomujące. 

Rzeszów

Uchwała krajobrazowa w Rzeszowie jeszcze w tym roku? Urzędnicy miejscy mają taki plan

RZESZÓW. Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa rozpoczęło prace nad wprowadzeniem tzw. uchwały krajobrazowej, ograniczającej chaos reklamowy na terenie miasta. Projekt uchwały ma być przyjęty jeszcze w tym roku.

Reklama