Rzeszów - Niedziela, 08.02.2026
Reklama

Na Baranówce powstał sad owocowy z miejscem na ognisko i grilla [ZDJĘCIA]

Dodano: 16.12.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W rejonie ulic: Obrońców Poczty Gdańskiej, Zajęczej i Raginisa powstał sad owocowy z aleją wiśniową, miejscem na ognisko i paleniskiem.

- To zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy osiedla Baranówka, w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W przyszłym roku jego budowa będzie kontynuowana, także w ramach RBO – poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Pomysł stworzenia tego miejsca uzyskał 214 głosów.

Na zagospodarowanym terenie powstały m.in. miejsce na ognisko wraz z siedziskami, palenisko do grillowania wraz z ławostołami. Zamontowane zostały także stojaki na rowery.

Częścią tej inwestycji jest również utworzenie alei wiśniowej. Zadanie obejmowało również przebudowę ścieżki prowadzącej do tego terenu od ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej.

Reklama

Teren ma być monitorowany.

Nowa zielona przestrzeń na osiedlu Baranówka będzie w przyszłości rozbudowywana. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje nasadzenia nowych roślin owocowych, w tym m.in. jagody kamczackiej, borówki, pigwowca, porzeczki w różnych odmianach, morwy, jabłoni, gruszy oraz utworzenie alejek spacerowych z ławkami. Koncepcja przewiduje również zamontowanie pergoli i trejaży, po których piąć się będą aktinidia pstrolistna i cytryniec chiński. Całość uzupełniona będzie ziołowymi rabatami i ogrodem sensorycznym.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć inwestycji. Więcej znajdziecie w dziale ZDJĘCIA

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiemy, kto przebuduje stadion na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie wybrał firmę, która zajmie się przebudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny w nowej lokalizacji [PROGRAM]

RZESZÓW. Nie na rzeszowskim Rynku, a na terenie przy fontannie multimedialnej odbędzie tegoroczny Jarmark Wielkanocny. Zobaczcie, jak prezentuje się niezwykle bogaty program wydarzenia.

Rzeszów

1 kwietnia startuje sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ostatnie przygotowania [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wtorek, 1 kwietnia rozpocznie się sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa powstała łąka krokusowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W samym centrum Rzeszowa powstał krokusowy dywan utworzony z tysięcy kwiatów. Projekt powstała w ramach programu „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”.

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Powstała specjalna strona internetowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalną stronę internetową dedykowaną wszelkim informacjom związanym z przygotowaniami do walki o tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Rzeszów

Zmiany organizacyjne w Rzeszowskich Piwnicach. Nowa, krótsza trasa

RZESZÓW. W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, od piątku 28 marca w Rzeszowskich Piwnicach wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne. Zwiedzający będą korzystali z nowej, skróconej trasy.

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Reklama