Rzeszów - Niedziela, 08.02.2026
Reklama

Na Baranówce powstał sad owocowy z miejscem na ognisko i grilla [ZDJĘCIA]

Dodano: 16.12.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W rejonie ulic: Obrońców Poczty Gdańskiej, Zajęczej i Raginisa powstał sad owocowy z aleją wiśniową, miejscem na ognisko i paleniskiem.

- To zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy osiedla Baranówka, w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W przyszłym roku jego budowa będzie kontynuowana, także w ramach RBO – poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Pomysł stworzenia tego miejsca uzyskał 214 głosów.

Na zagospodarowanym terenie powstały m.in. miejsce na ognisko wraz z siedziskami, palenisko do grillowania wraz z ławostołami. Zamontowane zostały także stojaki na rowery.

Częścią tej inwestycji jest również utworzenie alei wiśniowej. Zadanie obejmowało również przebudowę ścieżki prowadzącej do tego terenu od ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej.

Reklama

Teren ma być monitorowany.

Nowa zielona przestrzeń na osiedlu Baranówka będzie w przyszłości rozbudowywana. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje nasadzenia nowych roślin owocowych, w tym m.in. jagody kamczackiej, borówki, pigwowca, porzeczki w różnych odmianach, morwy, jabłoni, gruszy oraz utworzenie alejek spacerowych z ławkami. Koncepcja przewiduje również zamontowanie pergoli i trejaży, po których piąć się będą aktinidia pstrolistna i cytryniec chiński. Całość uzupełniona będzie ziołowymi rabatami i ogrodem sensorycznym.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć inwestycji. Więcej znajdziecie w dziale ZDJĘCIA

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży na terenie Rzeszowa [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W dniach 17 – 21 marca 2025 r. w Rzeszowie będzie prowadzona obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach.

Rzeszów

W Błażowej Dolnej znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

RZESZÓW. Podczas prac polowych prowadzonych na terenie miejscowości Błażowa Dolna w powiecie rzeszowskim, natrafiono na niewybuchy. Do czasu przyjazdu wojskowych saperów, miejsce ich znalezienia pilnują policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. 6 kwietnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się największy na Podkarpaciu Jarmark Wielkanocny. Na mieszkańców czeka sporo atrakcji, w tym m.in. kiermasz rękodzieła, występy artystyczne, pokaz kulinarny i prezentacja tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto bezpłatną szkołę rodzenia [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie powstała jedyna w Rzeszowie bezpłatna szkoła rodzenia. Można zapisywać się już na zajęcia.

Rzeszów

Zakończył jazdę na słupie. 44-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany

RZESZÓW. Blisko 2 promile wydmuchał 44-letni mieszkaniec Rzeszowa, który osobowym mercedesem wjechał w słup z kamerą monitoringu. Grozi mu wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Postęp prac na budowie nowego żłobka w Rzeszowie. Budynek już zadaszony [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace przy budowie nowego żłobka przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstaje w sąsiedztwie szkoły i strefy wypoczynku Arkadia. Zakończyła się już budowa dachu, zamontowano okna i drzwi.

Rzeszów

Tak ostatecznie ma wyglądać nowoczesny biurowiec przy al. Cieplińskiego w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Pracownia MWM Architekci opublikowała ostateczne wizualizacje nowoczesnego budynku Corner Point, który wybudowany zostanie przy al. Cieplińskiego.

Rzeszów

Trwa rozbudowa ul. Granicznej w Rzeszowie. Od 10 marca zamknięty fragment drogi

RZESZÓW. Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, od poniedziałku 10 marca nieprzejezdny będzie fragment ul. Granicznej od ul. Cichej w kierunku al. Powstańców Warszawy.

Reklama