Rzeszów - Wtorek, 10.06.2025
Reklama

Na Bulwarach powstanie nowoczesny plac zabaw [WIZUALIZACJE]

Dodano: /

Wizualizacja nowego placu zabaw na rzeszowskich Bulwarach / Zarząd Zieleni Miejskiej
Wizualizacja nowego placu zabaw na rzeszowskich Bulwarach / Zarząd Zieleni Miejskiej

RZESZÓW. Na zielonych terenach rekreacyjnych nad Wisłokiem powstanie nowoczesny plac zabaw, z huśtawkami, trampolinami, karuzelami, urządzeniami do wspinania się, tyrolką i parkiem linowym.

„Wiem, jak bardzo kochacie rzeszowskie Bulwary. Ja także je uwielbiam, dlatego też chcę, by przybywało tam atrakcyjnych miejsc wypoczynku i zabawy. Najnowszą inwestycją, którą tam wykonamy, będzie piękny plac zabaw. Powstanie on w miejscu tego już wysłużonego” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ma już gotowy projekt nowoczesnego placu zabaw na rzeszowskich Bulwarach. Powstanie on w miejscu starego, już wysłużonego. Będzie większy od poprzednika.

Nowy plac zabaw będzie podzielony na cztery strefy: dla młodszych i starszych dzieci, strefa zabaw w piasku oraz strefa zabaw na skarpie i parku linowego. W północno-zachodniej części terenu, na nawierzchni z kruszywa mineralnego, została zaprojektowana siłownia plenerowa, która będzie wyposażona w sześć urządzeń, w tym cztery podwójne.

Reklama

W strefie dla młodszych i starszych dzieci zamontowane zostaną trzy duże urządzenia zabawowe oraz huśtawki, trampoliny i karuzele. Nawierzchnia wykonana zostanie ze specjalnych mat. Przez nią przebiegać będzie ścieżka, którą będzie można dojść do każdej z atrakcji.

W zachodniej części terenu zaprojektowana została strefa zabaw w piasku. Będą tam trzy duże urządzenia zabawowe, posadowione na nawierzchni z piasku.

Kolejna ze stref powstanie na skarpie, w zachodniej części rekreacyjnego terenu. Będzie tam m.in. zjeżdżalnia oraz urządzenia do wspinania się. Park linowy został zaplanowany w północnej części terenu – tam zamontowane zostaną dwa zabawowe zestawy wielofunkcyjne oraz tyrolka.

Inwestycja ma być finansowana z funduszy Unii Europejskiej na działania na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Prezydent Rzeszowa skierował na wtorkową sesję Rady Miasta Rzeszowa projekt uchwały, po przyjęciu którego złożony zostanie wniosek o dofinansowanie tego projektu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Auchan Krasne wprowadza "ciche godziny" dla klientów ze spektrum autyzmu

RZESZÓW. Przyciemnione światła, brak muzyki i komunikatów, uprzywilejowana kasa...

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. 1 czerwca w Rzeszowie po raz czwarty odbędzie Sparing na 10 km.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie koncepcji rozbudowy ścieżek biegowych na Bulwarach.

Rzeszów

Wieczór dziękczynienia z okazji 28. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 31 maja w Katedrze.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego

RZESZÓW. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 czerwca 2019 r.

Rzeszów

Rzeszów Business Run 2019 pomoże 17-letniej Iwonie. Trwają zapisy do charytatywnego biegu

RZESZÓW. Wystartowały zapisy do 2. edycji sztafety Rzeszów Business Run 2019

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła współpracę z Safran Aircraft Engines Poland

RZESZÓW. Dzięki porozumieniu studenci uczelni będą mogli m.in. odbyć w firmie praktyki i staże.

Rzeszów

Przystanek Trasy Czerwonej Nitki w Rzeszowie. Zagrają Lao Che i Baranovski

RZESZÓW. Już 15 czerwca 2019 r. o godzenie 14:00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa.

Reklama