Rzeszów - Piątek, 07.08.2026
Reklama

Na Bulwarach powstanie nowy teren rekreacyjny

Dodano: 04.08.2026 r. / Redakcja

Wizualizacja nowej przestrzeni rekreacyjnej na Bulwarach / UM Rzeszowa
Wizualizacja nowej przestrzeni rekreacyjnej na Bulwarach / UM Rzeszowa

RZESZÓW. W Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach powstanie atrakcyjna przestrzeń rekreacyjna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Miasto zdobyło dofinansowanie unijne na realizację tej inwestycji.

- Rzeszowskie Bulwary są najchętniej odwiedzanym terenem rekreacyjnym w naszym mieście. Podczas spotkań z mieszkańcami często słyszałem, że potrzebny jest tam nowy, duży plac zabaw. I to zadanie zrealizujemy. Udało nam się pozyskać dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej na taką inwestycję i ogłosiliśmy już przetarg – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Nowy teren rekreacyjny zajmie blisko hektar powierzchni. Zamontowane zostaną na nim 22 urządzenia zabawowe, sześć urządzeń siłowni plenerowej oraz 50 elementów małej architektury.

Plac zabaw zostanie wyposażony m.in. w huśtawki, karuzelę, zestawy sprawnościowe, tyrolkę, trampolinę, stacje do zabawy piaskiem oraz zjeżdżalnie. Z kolei w siłowni plenerowej znajdzie się sześć urządzeń do ćwiczeń, w tym twister z drążkiem, ławka do przysiadów z rowerem, poręcze do podciągania nóg, ławka do brzuszków, rowerek ręczny, biegacz z orbitrekiem.

Reklama

Przestrzeń zostanie uzupełniona o liczne elementy małej architektury, takie jak ławki, hamaki, leżaki i stojaki rowerowe. Wykonane zostaną także nowe nawierzchnie – ponad 200 m kw. ścieżek o nawierzchni mineralnej oraz bezpieczne nawierzchnie amortyzujące.

Ważnym elementem inwestycji będzie również zieleń. Posadzonych zostanie ponad 600 roślin, w tym m.in. dereń biały, jałowiec sabiński, rozplenica japońska, sosna kosodrzewina oraz trzcinnik ostrokwiatowy.

Przetarg na wybór wykonawcy inwestycji już trwa. Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 14 sierpnia. Wybrany wykonawca będzie miał 11 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację inwestycji.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027 i realizowane w ramach projektu „Wysoka jakość przestrzeni publicznych na terenie ROF”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych. W sobotę konkurs elegancji na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Zabytkowe pojazdy będzie można podziwiać w godz. 14:00 - 16:00.

Rzeszów

Festiwal rowerowy po raz 3. w Rzeszowie

RZESZÓW. Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Połączenie ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką na ukończeniu

RZESZÓW. Inwestycję realizuje firma Strabag. Droga ma być ukończona wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.

Rzeszów

Rusza sprzedaż bezpłatnych biletów MPK dla uczniów

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 7 sierpnia br. rozpoczyna się zapisywanie uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów na kolejny rok szkolny.

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w Plazie

RZESZÓW. Krew będzie można oddać w najbliższą sobotę 5 sierpnia 2023 r. w specjalnym Krwiobusie RCKiK ustawionym przed wejściem do Plazy.

Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury poszukuje instruktorów zajęć

RZESZÓW. Placówka poszukuje ludzi z pasją i pozytywną energią, lubiących pracę z dziećmi i młodzieżą czy też dorosłymi i seniorami.

Rzeszów

Impreza naukowo-motoryzacyjna w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce zmieni się w arenę wielbicieli motoryzacji i paliw przyszłości.

Rzeszów

Budowa nowego odcinka ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Nowa droga będzie miała prawie 700 metrów długości i 7 metrów szerokości. Przy drodze powstaną chodniki oraz ścieżka rowerowa. Częścią tego zadania będzie także budowa kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego.

Reklama