Reklama

Aktualności / Rzeszów

Na dofinansowanie z programu "Maluch+" mogą liczyć również placówki niepubliczne

Dodano: 11.12.2019 r.

Na dofinansowanie z programu "Maluch+" mogą liczyć również placówki niepubliczne  - Aktualności Rzeszów

fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

RZESZÓW, POLSKA. O wprowadzeniu dodatkowych możliwości dofinansowania, realizowanych z  programu "Maluch +", mówiła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wspólnie z z-cą dyrektora Wydziału Polityki Społecznej PUW w Rzeszowie Jolantą Tomczyk-Filą.

Od początku funkcjonowania programu „Maluch +” w województwie podkarpackim powstało 3750 miejsc opieki a dofinansowanie do funkcjonowania otrzymało 12 106 miejsc. Na realizacje programu w 2020 roku w Polsce przeznaczono kwotę 400 mln zł. O dofinansowywanie, w formie dotacji celowej z budżetu państwa oraz o środki Funduszu Pracy, mogą ubiegać się  podmioty działające na podstawie ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

Program „Maluch+” w 2020 r. składa się z 3 modułów, w ramach których dofinansowywane będą działania na rzecz rozwoju i utrzymania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, tj. żłobków, klubów dziecięcych i miejsc u dziennych opiekunów. Podmioty, które otrzymają dofinansowanie do tworzenia miejsc opieki dla dzieci do lat 3 z edycji 2020 (moduł 1 i 3), są zobowiązane do utrzymania miejsc opieki nad dziećmi przez okres 5 lat, tj. do 31 grudnia 2025 r.

Termin składania ofert upłynął 13 listopada 2019 r. W województwie podkarpackim na tworzenie nowych miejsc opieki w gminach (gdzie do tej pory nie było takich instytucji) wpłynęło 6 ofert dotyczących powstania 195 miejsc. Samorządy dysponujące wcześniej żłobkami i klubami dziecięcymi, w tym również powstałymi w ramach wcześniejszych edycji programu, przedłożyły 12 wniosków na utworzenie kolejnych 447 miejsc, a dodatkowo w module 2 programu 46 jednostek gminnych zawnioskowało o dopłatę do istniejących 2 190 miejsc opieki. Podmioty niepubliczne z kolei przedłożyły 17 wniosków, na utworzenie nowych 450 miejsc.REKLAMA

06.12.2019 r. ogłoszono wprowadzenie modułu 4, adresowanego do podmiotów niepublicznych. O dofinansowywanie w ramach tego modułu, w formie dotacji celowej z budżetu państwa oraz o środki Funduszu Pracy, mogą ubiegać się osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej (w tym uczelnie i współpracujące z nimi podmioty oraz pracodawcy).

W ramach modułu 4 dofinansowywane będzie zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki w niepublicznych żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów. Beneficjenci – prowadzący wskazane instytucje, otrzymają dofinansowanie na każde obsadzone miejsce, przy czym warunkiem przekazania środków jest obniżenie o adekwatną wielkość opłat rodziców.

Jest to o tyle istotne, że placówki publiczne i niepubliczne dzieli stosunkowo duża dysproporcja w opłatach czesnego, a dotacja z programu „Maluch+” może wpłynąć na zmniejszenie tej różnicy i ułatwić rodzicom dzieci, dla których zabrakło miejsc w placówkach gminnych, zorganizowanie opieki nad dzieckiem i powrót na rynek pracy. Termin składania ofert do modułu 4 wyznaczono do 10 stycznia 2020 r.

Reklama
Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Od 8 lutego zamknięta część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK - Aktualności Rzeszów

Od 8 lutego zamknięta część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. W związku z pracami przy przebudowie mostu na potoku Przyrwa na ul. Siemieńskiego, zmieni się rozkład jazdy kilku linii MPK....

Przejazd kolejowy przy ul. Konopnickiej czynny całą dobę - Aktualności Rzeszów

Przejazd kolejowy przy ul. Konopnickiej czynny całą dobę

RZESZÓW. W ramach modernizacji Stacji Rzeszów Główny, przebudowano przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Marii Konopnickie...

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ - Aktualności Rzeszów

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online....

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty  - Aktualności Rzeszów

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 49-latek ma na koncie dwa włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności....

1 lutego rusza linia autobusowa obsługująca nowe rzeszowskie osiedle - Aktualności Rzeszów

1 lutego rusza linia autobusowa obsługująca nowe rzeszowskie osiedle

RZESZÓW. Od 1 lutego 2021 r. zacznie kursować linia nr 57, która obsłuży teren osiedla Pogwizdów Nowy, które od ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Iwermektyna pasożyty...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Sprzedam leki pasozyty...
Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperalprazykwantel sprzedam prazykwa:
Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperalprazykwantel sprzedam prazykwa:
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem