Rzeszów - Poniedziałek, 27.07.2026
Reklama

Na Drabiniance powstanie boisko piłkarskie

Dodano: 23.07.2026 r. / Redakcja

Mapka z zaznaczeniem lokalizacji inwestycji / UM Rzeszowa
Mapka z zaznaczeniem lokalizacji inwestycji / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Na osiedlu Drabinianka powstanie nowoczesne boisko piłkarskie. Inwestycja powstanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty uzyskał 16 523 głosy.

Przetarg na wybór wykonawcy już trwa. Zadanie realizowane będzie formule „zaprojektuj i wybuduj". Pierwszym etapem będzie przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej, a następnie wykonanie prac budowlanych. Na oferty miasto czeka do 5 sierpnia. Wyłoniona w przetargu firma, będzie miała 9 miesięcy na ukończenie inwestycji.

Boisko z nawierzchnią z trawy syntetycznej powstanie pomiędzy ulicami Graniczną i Zieloną. Jego powierzchnia wyniesie minimum 4730 metrów kwadratowych. Obiekt zostanie wyposażony w oświetlenie, monitoring i 6-metrowe piłkochwyty, dzięki czemu będzie można korzystać z niego także po zmroku.

Inwestycja obejmuje również wykonanie utwardzonych alejek i elementów małej architektury, odwodnienia wraz ze zbiornikiem na wody opadowe oraz przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej.

Reklama

Zakres uzupełniają utwardzenie części terenu z kostki brukowej, zagospodarowanie zieleni, a także przebudowa kolidującej infrastruktury drogowej.

Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie mieszkańcom bezpiecznej, funkcjonalnej przestrzeni do aktywnego wypoczynku, sprzyjającej integracji lokalnej społeczności i poprawie jakości życia w okolicy. Zadanie zostało wybrane przesz mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- To kolejna już w ostatnim czasie inwestycja, która służyć będzie sportowi i rekreacji. Niespełna miesiąc temu oddaliśmy do użytku nowe, wielofunkcyjne boiska przy VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Wyspiańskiego, nieco wcześniej zespół terenów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Pelczara, na osiedlu Nowe Miasto. Zależy mi na tym, aby tego typu infrastruktura była jak najlepiej dostępna dla mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Legionella w Rzeszowie. Nowy komunikat sanepidu i pierwsze wyniki badań wody

RZESZÓW. Rzeszowski sanepid opublikował najnowszy komunikat dotyczący liczby zakażonych bakterią legionella pneumophila. Potwierdzono jeden nowy przypadek. Znane są również pierwsze wyniki badań próbek wody.

Rzeszów

Rozbudowa łącznika autostrady Rzeszów - Północ na finiszu

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy I etapie rozbudowy łącznika autostrady A4 na odcinku od granic miasta Rzeszowa do węzła Rzeszów Północ. Wykonawcą inwestycji o wartości ponad 44 mln zł jest firma Strabag.

Rzeszów

Ulica Welca na os. Staromieście zostanie rozbudowana

RZESZÓW. Ruszają prace budowlane na ulicy Welca na osiedlu Staromieście. Miasto przekazało już teren budowy wykonawcy.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rzeszowie. Nie żyje 53-letni motocyklista

RZESZÓW. 53-letni motocyklista zginął w zderzeniu z samochodem osobowym marki bmw. Policja poszukuje kierowcy auta, który uciekł z miejsca wypadku.

Rzeszów

7. Rzeszowski Festiwal Piwa. Trzydniowe święto miłośników złotego trunku

RZESZÓW. Już w ten weekend na rzeszowskim Rynku odbędzie się 7. edycja Rzeszowskiego Festiwalu Piwa. Do stolicy Podkarpacia przyjedzie kilkanaście browarów.

Rzeszów

36-latek uderzył motorowerem w betonowy przepust, zginął na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Górnie w powiecie rzeszowskim. 

Rzeszów

W weekend dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w całym Rzeszowie

RZESZÓW. Trwają badania, które mają wykazać, czy w miejskiej wodzie faktycznie występuje bakteria legionella. Ratusz podjął jednak działania prewencyjne: na sobotę i niedzielę 26 i 27 sierpnia zaplanowano dezynfekcję sieci wodociągowej. 

Rzeszów

Nowe opaski życia dla seniorów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 158 opasek bezpieczeństwa trafi do kolejnych seniorów z Rzeszowa. To element programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 rok. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka na zgłoszenia od osób, które chciałyby otrzymać takie...

Reklama