Rzeszów - Wtorek, 28.07.2026
Reklama

Na Drabiniance powstanie boisko piłkarskie

Dodano: 23.07.2026 r. / Redakcja

Mapka z zaznaczeniem lokalizacji inwestycji / UM Rzeszowa
Mapka z zaznaczeniem lokalizacji inwestycji / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Na osiedlu Drabinianka powstanie nowoczesne boisko piłkarskie. Inwestycja powstanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty uzyskał 16 523 głosy.

Przetarg na wybór wykonawcy już trwa. Zadanie realizowane będzie formule „zaprojektuj i wybuduj". Pierwszym etapem będzie przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej, a następnie wykonanie prac budowlanych. Na oferty miasto czeka do 5 sierpnia. Wyłoniona w przetargu firma, będzie miała 9 miesięcy na ukończenie inwestycji.

Boisko z nawierzchnią z trawy syntetycznej powstanie pomiędzy ulicami Graniczną i Zieloną. Jego powierzchnia wyniesie minimum 4730 metrów kwadratowych. Obiekt zostanie wyposażony w oświetlenie, monitoring i 6-metrowe piłkochwyty, dzięki czemu będzie można korzystać z niego także po zmroku.

Inwestycja obejmuje również wykonanie utwardzonych alejek i elementów małej architektury, odwodnienia wraz ze zbiornikiem na wody opadowe oraz przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej.

Reklama

Zakres uzupełniają utwardzenie części terenu z kostki brukowej, zagospodarowanie zieleni, a także przebudowa kolidującej infrastruktury drogowej.

Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie mieszkańcom bezpiecznej, funkcjonalnej przestrzeni do aktywnego wypoczynku, sprzyjającej integracji lokalnej społeczności i poprawie jakości życia w okolicy. Zadanie zostało wybrane przesz mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- To kolejna już w ostatnim czasie inwestycja, która służyć będzie sportowi i rekreacji. Niespełna miesiąc temu oddaliśmy do użytku nowe, wielofunkcyjne boiska przy VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Wyspiańskiego, nieco wcześniej zespół terenów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Pelczara, na osiedlu Nowe Miasto. Zależy mi na tym, aby tego typu infrastruktura była jak najlepiej dostępna dla mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ważny etap budowy zbiornika na wodę pitną na os. Pobitno

RZESZÓW. Na os. Pobitno trwa budowa ogromnego zbiornika na wodę pitną. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sprawdza obecnie szczelność komór zbiornika. Próba szczelności pierwszej z nich zakończyła się pozytywnie.

Rzeszów

Droga rowerowa połączy Rzeszów z Łańcutem

RZESZÓW. Rzeszów we współpracy z sąsiednimi gminami planuje wybudować drogę rowerową, która połączy miasto z Łańcutem. Inwestycję zrealizują wspólnie oba miasta, a także gminy Krasne i Łańcut.

Rzeszów

Ul. Jazowa będzie oświetlona

RZESZÓW. Około 30 latarni oświetli kilometrowy odcinek ulicy Jazowej na osiedlu Drabinianka.

Rzeszów

"Rzeszowskie Piwnice" - mapping 3D na budynku ratusza

RZESZÓW. W środę (29.12) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Video Mapping 3D będący przedsmakiem zwiedzania Rzeszowskich Piwnic, które od 3 stycznia zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom.

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Rzeszów

W Sylwestra utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym

RZESZÓW. 31 grudnia, w związku z organizacją pokazu dronów w ramach Sylwestra Miejskiego, na Moście Zamkowym wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Reklama