Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Na dworcu PKS w Rzeszowie okradziono 16-latka. Sprawca pytał jakiemu klubowi kibicuje

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Mężczyzna, w rejonie dworca PKS, zaczepił czekającego na autobus 16-latka. Grożąc mu pobiciem, zażądał wydania kurtki i telefonu. Przestraszony 16-latek oddał napastnikowi przedmioty, których zażądał. Po kilku dniach policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie marca w rejonie dworca PKS w Rzeszowie. Do czekającego na autobus 16-latka podszedł nieznany mężczyzna. Zapytał, jakiemu klubowi kibicuje, następnie niezadowolony z odpowiedzi, grożąc pobiciem, zażądała od niego oddania kurtki oraz telefonu komórkowego. Ponieważ napastnik odszedł od większej grupy osób, pokrzywdzony, obawiając się o swoje zdrowie, oddał mu kurtkę i telefon.

16-latek, któremu odjechał ostatni autobus, wrócił do domu rano i wspólnie z rodziną zawiadomił policjantów. Wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem podejrzanego zajęli się funkcjonariusze z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców i wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. W sprawie śledztwo wszczął prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.
Reklama
Na podstawie zebranych informacji, kryminalni wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna został zatrzymany niespełna tydzień po zdarzeniu. W jego domu policjanci odnaleźli kurtkę 16-latka. Mężczyzna został rozpoznany przez pokrzywdzonego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy policjanci przesłali do prokuratury. Prokurator przesłuchał 24-latka, który przyznał się do winy. Przedstawił mu zarzut wymuszenia rozbójniczego, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju połączonym z zatrzymaniem paszportu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Teatr im. Wandy Siemaszkowej szyje maseczki

RZESZÓW. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie włączył się w akcję "Maseczki dla Łańcuta”. Krawcowe szyją maseczki z materiałów dostarczonych przez wolontariuszy.

Rzeszów

Specjalny lot z Włoch do Rzeszowa. Pasażerowie odbędą kwarantannę w Bieszczadach

RZESZÓW. 7 kwietnia z Mediolanu i Rzymu do Rzeszowa przyleci 100-osobowa grupa Polaków.

Rzeszów

Uderzył w radiowóz zabezpieczający miejsce wypadku. Odmówił badania alkomatem

Podczas zabezpieczenia przez Policjantów miejsca wypadku, do którego doszło w Rudnej Małej, w policyjny samochód uderzył kierowca volkswagena. Najprawdopodobniej był pijany.

Rzeszów

4 sklepy LIDL w Rzeszowie czynne całodobowo

RZESZÓW. Kolejne ułatwienia dla klientów sklepów sieci LIDL. 

Rzeszów

Zwierzaki z fundacji Felineus potrzebują pomocy

RZESZÓW. Fundacja dla bezdomnych zwierząt Felineus, zwraca się z prośbą o pomoc dla swoich podopiecznych. Potrzebna jest karma, żwirek i środki na podstawową profilaktykę.

Rzeszów

Hotel w Jasionce przekształcony w bazę noclegową dla medyków

Należący do Polskiego Holdingu Hotelowego hotel położony w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów Jasionka wspomaga kadrę medyczną.  

Rzeszów

Rada osiedla Zwięczyca chce przekazać pieniądze dla Szpitala Miejskiego

RZESZÓW. 10 700 zł zamierza przekazać Rada osiedla Zwięczyca na pomoc dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Licealiści z Rzeszowa szyją maseczki dla szpitali

RZESZÓW. Uczniowie ALO w Rzeszowie włączyli się w akcję szycia maseczek. 

Reklama