Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Na dworcu PKS w Rzeszowie okradziono 16-latka. Sprawca pytał jakiemu klubowi kibicuje

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Mężczyzna, w rejonie dworca PKS, zaczepił czekającego na autobus 16-latka. Grożąc mu pobiciem, zażądał wydania kurtki i telefonu. Przestraszony 16-latek oddał napastnikowi przedmioty, których zażądał. Po kilku dniach policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie marca w rejonie dworca PKS w Rzeszowie. Do czekającego na autobus 16-latka podszedł nieznany mężczyzna. Zapytał, jakiemu klubowi kibicuje, następnie niezadowolony z odpowiedzi, grożąc pobiciem, zażądała od niego oddania kurtki oraz telefonu komórkowego. Ponieważ napastnik odszedł od większej grupy osób, pokrzywdzony, obawiając się o swoje zdrowie, oddał mu kurtkę i telefon.

16-latek, któremu odjechał ostatni autobus, wrócił do domu rano i wspólnie z rodziną zawiadomił policjantów. Wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem podejrzanego zajęli się funkcjonariusze z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców i wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. W sprawie śledztwo wszczął prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.
Reklama
Na podstawie zebranych informacji, kryminalni wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna został zatrzymany niespełna tydzień po zdarzeniu. W jego domu policjanci odnaleźli kurtkę 16-latka. Mężczyzna został rozpoznany przez pokrzywdzonego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy policjanci przesłali do prokuratury. Prokurator przesłuchał 24-latka, który przyznał się do winy. Przedstawił mu zarzut wymuszenia rozbójniczego, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju połączonym z zatrzymaniem paszportu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów powalczy o punkty z drużyną z Olsztyna

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, w środę o godz. 17.30 zagrają na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Rzeszów

Rzeszów na podium w walce o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”

RZESZÓW. Konkurs wygrała Bielsko-Biała, i to ona uzyskała tytuł „Świetlnej Stolicy Polski".

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Innowacji stworzyło sieć laboratoriów badawczych

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Innowacji stworzyło Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

Rzeszów

Sprawca dachowania był nietrzeźwy. Kierowca wraz z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Jak ustalili policjanci, kierujący peugeotem, jadąc od ulicy Ofiar Katynia w kierunku ulicy Krakowskiej, stracił panowanie nad samochodem i dachował.

Rzeszów

Ratusz chce budować swoją spalarnię odpadów. Jest wniosek do marszałka

RZESZÓW. Miasto planuje za ok. 300-350 mln zł zbudować swoją własną spalarnie odpadów. 

Rzeszów

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego ws. śmierci 70-latka w Głogowie Młp.

GŁOGÓW MŁP. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów wczoraj w nocy w Krakowie.

Rzeszów

Przetarg dot. połączenia Al. Kopisto z ul Wierzbową już w lutym?

RZESZÓW. Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów.

Reklama