Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Na dworcu PKS w Rzeszowie okradziono 16-latka. Sprawca pytał jakiemu klubowi kibicuje

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Mężczyzna, w rejonie dworca PKS, zaczepił czekającego na autobus 16-latka. Grożąc mu pobiciem, zażądał wydania kurtki i telefonu. Przestraszony 16-latek oddał napastnikowi przedmioty, których zażądał. Po kilku dniach policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie marca w rejonie dworca PKS w Rzeszowie. Do czekającego na autobus 16-latka podszedł nieznany mężczyzna. Zapytał, jakiemu klubowi kibicuje, następnie niezadowolony z odpowiedzi, grożąc pobiciem, zażądała od niego oddania kurtki oraz telefonu komórkowego. Ponieważ napastnik odszedł od większej grupy osób, pokrzywdzony, obawiając się o swoje zdrowie, oddał mu kurtkę i telefon.

16-latek, któremu odjechał ostatni autobus, wrócił do domu rano i wspólnie z rodziną zawiadomił policjantów. Wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem podejrzanego zajęli się funkcjonariusze z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców i wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. W sprawie śledztwo wszczął prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.
Reklama
Na podstawie zebranych informacji, kryminalni wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna został zatrzymany niespełna tydzień po zdarzeniu. W jego domu policjanci odnaleźli kurtkę 16-latka. Mężczyzna został rozpoznany przez pokrzywdzonego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy policjanci przesłali do prokuratury. Prokurator przesłuchał 24-latka, który przyznał się do winy. Przedstawił mu zarzut wymuszenia rozbójniczego, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju połączonym z zatrzymaniem paszportu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tymczasowe zmiany w obsłudze klientów w placówkach ZUS i COT

RZESZÓW. Prace rozpoczną się od 2 sierpnia od godziny 14.00.

Rzeszów

Remont stacji Rzeszów Główny. Rozpoczęto przygotowania do budowy przejścia z windami

RZESZÓW. Na stacji Rzeszów Główny przejście pod torami zastąpi kładkę. Będą także windy na perony.

Rzeszów

Rada Ministrów przeciwko poszerzeniu Rzeszowa. Ratusz zapowiada walkę do końca

RZESZÓW. Rada Ministrów podzieliła negatywną opinie wojewody podkarpackiego i Komisji Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Rzeszów

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Co zaplanował Rzeszów?

RZESZÓW. Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17:00. Było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

Rzeszów

Wybrano listę projektów Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 r.

RZESZÓW. Głosowanie odbędzie się od 30 sierpnia do 20 września br.

Rzeszów

Marszałek Józef Piłsudski przybył na plac Wolności [VIDEO]

RZESZÓW. Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego stanął w Rzeszowie na placu Wolności.

Rzeszów

Podpisano umowę na dostarczenie pociągów dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Sprzęt za ok. 200 mln zł będzie obsługiwał Podkarpacką Kolej Aglomeracyjną.

Reklama