Rzeszów - Środa, 13.08.2025
Reklama

Na kilka godzin zamkną Most Zamkowy. Objazdy autobusów MPK

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W związku z organizacją wielkiego koncertu w ramach ESK 2025, który odbędzie się przy hali Podpromie, w piątek, 27 czerwca przez kilka godzin Most Zamkowy będzie nieprzejezdny. Dla autobusów komunikacji miejskiej wprowadzono objazdy.

Nowa lokalizacja Koncertu Głównego ESK

Wschód Kultury / Europejski Stadion Kultury 2025 odbędzie się w dniach 27 - 29 czerwca br. Tegoroczna edycja będzie miała charakter wyjątkowy. Koncert Główny, który zaplanowano na 27 czerwca 2025 r., będzie jednocześnie jednym z pięciu finałowych koncertów Programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

W przednich latach Koncert Główny ESK odbywał się w Parku Sybiraków. W tym roku organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie bliżej centrum miasta, a konkretnie w okolice hali Podpromie.

Zamknięty Most Zamkowy

Reklama

- Na czas Koncertu Głównego w ramach Europejskiego Stadionu Kultury w dniu 27.06.2025 w godz. 20:00 – 23:00 odcinek Alei Majora Wacława Kopisto od skrzyżowania z ul. Podwisłocze do skrzyżowania z ul. Wojciecha Kilara – będzie wyłączony z obustronnego ruchu samochodowego – przekazała Patrycja Pastuszka specjalista ds. marketingu i promocji Estrady Rzeszowskiej.

Objazdy autobusów MPK

W związku z zamknięciem Mostu Zamkowego w dniu Koncertu Głównego ESK, w najbliższy piątek (27.06) w godz. 20:00 – 23:00 autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami według poniższego rozkładu:

Linia nr 2:

- do przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 07 bez zmian, dalej Piłsudskiego, Rejtana, powrót na trasę na przystanku Rejtana / Kopisto 07 i dalej bez zmian.

W kierunku powrotnym do przystanku Rejtana / Krzyżanowskiego 08 bez zmian, dalej Rejtana, Piłsudskiego powrót na trasę na przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 08 i dalej bez zmian.

Linia nr 10:

- do przystanku Mochnackiego 01 bez zmian, dalej Mochnackiego, Lisa-Kuli, Pl. Śreniawitów, Hetmańską, Powst. Warszawy, Kwiatkowskiego powrót na trasę na przystanku Kwiatkowskiego / Powst. Warszawy 02 i dalej bez zmian.

W kierunku powrotnym do przystanku Kwiatkowskiego dom studenta 01 bez zmian, dalej Kwiatkowskiego, Powst. Warszawy, Hetmańską, Pl. Śreniawitów, Lisa-Kuli, Mochnackiego powrót na trasę na przystanku Mochnackiego 02 i dalej bez zmian.

Linia nr 14:

- do przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 07 bez zmian, dalej Piłsudskiego, Rejtana, Niepodległości powrót na trasę na przystanku Niepodległości / Rejtana 02 i dalej bez zmian.

W kierunku powrotnym do przystanku Krzyżanowskiego szkoła 01 bez zmian, dalej Krzyżanowskiego, Niepodległości, Rejtana, Piłsudskiego powrót na trasę na przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 08 i dalej bez zmian.

Linia nr 31:

- do przystanku Marszałkowska 01 bez zmian, dalej Marszałkowską, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Pl. Śreniawitów, Hetmańską, Powst. Warszawy, Kwiatkowskiego powrót na trasę na przystanku Kwiatkowskiego / Powst. Warszawy 02 i dalej bez zmian.

W kierunku powrotnym do przystanku Kwiatkowskiego dom studenta 01 bez zmian, dalej Kwiatkowskiego, Powst. Warszawy, Hetmańską, Pl. Śreniawitów, Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowską powrót na trasę na przystanku Marszałkowska 02 i dalej bez zmian.

Linia nr 46:

- do przystanku Krzyżanowskiego szkoła 01 bez zmian, dalej Krzyżanowskiego, Niepodległości, Rejtana, Piłsudskiego powrót na trasę na przystanku Pl. Wolnosci 04 i dalej bez zmian.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych, odzieży oraz tekstyliów w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. 7 kwietnia 2025 r. rusza obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych oraz tekstyliów i odzieży na terenie Rzeszowa. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego miasta. Akcja potrwa do 14 kwietnia...

Rzeszów

18. PKO Półmaraton Rzeszowski. Trasa, utrudnienia, objazdy MPK

RZESZÓW. Półmaraton Rzeszowski osiągnął pełnoletność. W najbliższą niedzielę już po raz 18. biegacze opanują ulice Rzeszowa. W imprezie wystartuje prawie 2000 osób ze stolicy Podkarpacia, z innych polskich miast, jak również z...

Rzeszów

Rzeszowska Majówka 2025 – 4 dni pełne wydarzeń plenerowych, muzyki i spotkań

RZESZÓW. Sporo atrakcji przygotowano dla mieszkańców i przyjezdnych na długi weekend majowy. W dniach 1 - 4 maja miasto zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń pełną tradycji, kultury i dobrej zabawy.

Rzeszów

Ruszyły prace przy tworzeniu nowego ogrodu kieszonkowego w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Jeszcze tego lata, betonowa przestrzeń w rejonie budynku Estrady Rzeszowskiej zmieni się w zielony ogród, który ma stać się miejscem spotkań, odpoczynku i wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady. Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu w rejonie mostu Załęskiego

RZESZÓW. Od 7 kwietnia 2025 r. na skrzyżowaniu ulic Siemieńskiego i gen. S. Maczka nastąpi zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia będą obowiązywać do końca maja br.

Rzeszów

Rośnie 17-piętrowy wieżowiec przy rondzie Pobitno [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu Pobitno trwa budowa 17-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Inwestorem jest firma Vispro. Mamy nowe zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Ukradli agregat prądotwórczy z budowy drogi ekspresowej S19

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież agregatu prądotwórczego, który był wykorzystywany przy rozbudowie drogi ekspresowej S-19 Sokołów Małopolski - Rzeszów. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat...

Rzeszów

Nowy oddział w szpitalu MSWiA w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 r., w szpitalu MSWiA w Rzeszowie działa Oddział Urazowo-Ortopedyczny. Kierownikiem oddziału jest dr n. med. Bogusław Rydzak.

Reklama