Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

Na kilka godzin zamkną Most Zamkowy. Objazdy autobusów MPK

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W związku z organizacją wielkiego koncertu w ramach ESK 2025, który odbędzie się przy hali Podpromie, w piątek, 27 czerwca przez kilka godzin Most Zamkowy będzie nieprzejezdny. Dla autobusów komunikacji miejskiej wprowadzono objazdy.

Nowa lokalizacja Koncertu Głównego ESK

Wschód Kultury / Europejski Stadion Kultury 2025 odbędzie się w dniach 27 - 29 czerwca br. Tegoroczna edycja będzie miała charakter wyjątkowy. Koncert Główny, który zaplanowano na 27 czerwca 2025 r., będzie jednocześnie jednym z pięciu finałowych koncertów Programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

W przednich latach Koncert Główny ESK odbywał się w Parku Sybiraków. W tym roku organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie bliżej centrum miasta, a konkretnie w okolice hali Podpromie.

Zamknięty Most Zamkowy

Reklama

- Na czas Koncertu Głównego w ramach Europejskiego Stadionu Kultury w dniu 27.06.2025 w godz. 20:00 – 23:00 odcinek Alei Majora Wacława Kopisto od skrzyżowania z ul. Podwisłocze do skrzyżowania z ul. Wojciecha Kilara – będzie wyłączony z obustronnego ruchu samochodowego – przekazała Patrycja Pastuszka specjalista ds. marketingu i promocji Estrady Rzeszowskiej.

Objazdy autobusów MPK

W związku z zamknięciem Mostu Zamkowego w dniu Koncertu Głównego ESK, w najbliższy piątek (27.06) w godz. 20:00 – 23:00 autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami według poniższego rozkładu:

Linia nr 2:

- do przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 07 bez zmian, dalej Piłsudskiego, Rejtana, powrót na trasę na przystanku Rejtana / Kopisto 07 i dalej bez zmian.

W kierunku powrotnym do przystanku Rejtana / Krzyżanowskiego 08 bez zmian, dalej Rejtana, Piłsudskiego powrót na trasę na przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 08 i dalej bez zmian.

Linia nr 10:

- do przystanku Mochnackiego 01 bez zmian, dalej Mochnackiego, Lisa-Kuli, Pl. Śreniawitów, Hetmańską, Powst. Warszawy, Kwiatkowskiego powrót na trasę na przystanku Kwiatkowskiego / Powst. Warszawy 02 i dalej bez zmian.

W kierunku powrotnym do przystanku Kwiatkowskiego dom studenta 01 bez zmian, dalej Kwiatkowskiego, Powst. Warszawy, Hetmańską, Pl. Śreniawitów, Lisa-Kuli, Mochnackiego powrót na trasę na przystanku Mochnackiego 02 i dalej bez zmian.

Linia nr 14:

- do przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 07 bez zmian, dalej Piłsudskiego, Rejtana, Niepodległości powrót na trasę na przystanku Niepodległości / Rejtana 02 i dalej bez zmian.

W kierunku powrotnym do przystanku Krzyżanowskiego szkoła 01 bez zmian, dalej Krzyżanowskiego, Niepodległości, Rejtana, Piłsudskiego powrót na trasę na przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 08 i dalej bez zmian.

Linia nr 31:

- do przystanku Marszałkowska 01 bez zmian, dalej Marszałkowską, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Pl. Śreniawitów, Hetmańską, Powst. Warszawy, Kwiatkowskiego powrót na trasę na przystanku Kwiatkowskiego / Powst. Warszawy 02 i dalej bez zmian.

W kierunku powrotnym do przystanku Kwiatkowskiego dom studenta 01 bez zmian, dalej Kwiatkowskiego, Powst. Warszawy, Hetmańską, Pl. Śreniawitów, Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowską powrót na trasę na przystanku Marszałkowska 02 i dalej bez zmian.

Linia nr 46:

- do przystanku Krzyżanowskiego szkoła 01 bez zmian, dalej Krzyżanowskiego, Niepodległości, Rejtana, Piłsudskiego powrót na trasę na przystanku Pl. Wolnosci 04 i dalej bez zmian.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy system parkowania w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W poniedziałek, 16 września 2024 r. uruchomiony zostanie system parkometrów i dozoru parkingów w centrum handlowym Plaza. Obejmie on wszystkie strefy parkingowe Centrum. Dla zmotoryzowanych klientów dostępnych będzie 9 parkometrów.

Rzeszów

"Każdy ma swoje podium" - Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie będą odbywały się w różnych częściach miasta od piątku do niedzieli (13-15 września).

Rzeszów

Harley On Tour 2024 w Rzeszowie. Dwudniowa impreza dla miłośników dwóch kółek

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 14 i 15 września, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2024.

NIGHTSKATING

W piątek 13-ego ulicami Rzeszowa przejadą rolkarze. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W piątek, 13 września 2024 r. w Rzeszowie odbędzie się nocny przejazd na rolkach. Nowością będzie przejazd przez cztery rzeszowskie mosty. Na trasie przejazdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Pijani kierowcy na ulicach Rzeszowa. Rekordzista miał ponad 3,7 promila

RZESZÓW. Czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko po spożyciu alkoholu, zostało zatrzymanych przez rzeszowskich policjantów. Rekordzista wydmuchał ponad 3,7 promila. Funkcjonariusze przypominają: „Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kodeks karny...

Rzeszów

Najlepszy miesiąc w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Port Lotniczy im. Rodziny Umlów przyzwyczaił nas już do bicia kolejnych rekordów. Nie inaczej było w poprzednim miesiącu. Sierpień zapisał się jako rekordowy w historii lotniska - obsłużono ponad 138 tysięcy...

Rzeszów

Nowy komisariat Policji w Rzeszowie już gotowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyła się budowa nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie. Obiekt mieści się na osiedlu Kotuli. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie z udziałem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp....

Rzeszów

Rośnie nowy most w Rzeszowie. Zakończono ważne prace [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trzy dni trwały prace przy instalacji belek w przęsłach nowego mostu Załęskiego. Do ich montażu wykorzystany został specjalny dźwig.

Reklama