Reklama

Aktualności Rzeszów

Na Krakowskiej Południe powstanie ścieżka rowerowa. Będą także nowe nasadzenia i oświetlenie

Dodano: 23.09.2019

Na Krakowskiej Południe powstanie ścieżka rowerowa. Będą także nowe nasadzenia i oświetlenie - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje kolejne nasadzenia na osiedlu Krakowska Południe. Będzie również nowy chodnik oraz oświetlenie.

W rzeszowskim ratuszu na spotkaniu ws. ścieżki rowerowej i zieleni na osiedlu Krakowska Południe zjawili się przedstawiciele rady osiedla z radną Marią Warchoł na czele, prezydent Tadeusz Ferenc, Marek Ustrobiński oraz Andrzej Gutkowski. Obecna była również dyrektorka Zarządu Zieleni Miejskiej, Aleksandra Wąsowicz-Duch.

„Ten teren rekreacyjny realizujemy już od kilkunastu lat i kolejnym etapem jest właśnie wykonanie ścieżki rowerowej oraz chodnika  o długości ok. 0,5 km. Na całym terenie wykonane są chodniki, które tak jakby prowadzą donikąd. Ta ścieżka  będzie łączyła wszystkie chodniki i jednocześnie skomunikuje całe osiedle, ponieważ w tej chwili mieszkańcy poruszają się pomiędzy blokami” – wyjaśniała Aleksandra Wąsowicz-Duch.

Ścieżka, o której wspomina dyrektor ZZM ma przebiegać między ul. Lewakowskiego i ul. Zbyszewskiego, tuż obok ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 28. Dodajmy, że planowane prace wpisują się w realizację projektu „Zagospodarowanie terenów zieleni na Osiedlu Krakowska Południe.

Dotychczas w tym rejonie powstała scena, boiska, place zabaw oraz siłownia plenerowa: „w zamyśle jest jeszcze górka saneczkowa oraz bardzo dużo nasadzeń ok. 160 drzew i ponad 3 tyś krzewów. W tym etapie ma pojawić się również, oprócz ścieżki rowerowej i chodnika, oświetlenie, które jest również bardzo ważne w tej części, ze względu na to, że właśnie tutaj jest bardzo ciemno” – dodaje dyrektorka ZZM.REKLAMA

„My od 15 lat jako mieszkańcy, jako Samorządowa Rada Osiedla Krakowska Południe zabiegamy o możliwość realizacji tych terenów zgodnie z planem zagospodarowania jako tereny zielone i rzeczywiście stopniowo udaje się realizować te inwestycje. Wielkim krokiem do przodu była wygrana w pierwszych Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim, gdy wygraliśmy możliwość wybudowania tej sceny amfiteatralnej wraz z otoczeniem” – wyjaśnia Maria Warchoł.

Wraz ze sceną powstało 166 nasadzeń drzew liściastych, dziewięć drzew iglastych oraz 596 krzewów liściastych i iglastych. Ponadto radna zwracała uwagę na duże znaczenie, jakie niesie za sobą planowane zamontowanie ok. 26 sztuk: „Mieszkańcy od wielu lat bardzo nas proszą o to, żeby ten teren w części niezagospodarowanej został oświetlony” – mówi radna Warchoł.

Wiemy również, że z ww. terenu usuniętych zostanie ok. 12 drzew, natomiast w ich miejsca zostaną przesadzone inne drzewa, niepochodzące z osiedla Krakowska Południe: „w tym rejonie już mają być przesadzone drzewa z innych miejsc, dosadzone jako już duże drzewa. Nasadzenia będą realizowane swoją drogą, będzie 91 drzewna całym terenie i 5622 krzewy liściaste i iglaste. Myślę, że mieszkańcy długo czekali na taką zieleń i wreszcie się doczekali” – puentuje radna.
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki” - Aktualności Rzeszów

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki”

RZESZÓW. Choć radny Marcin Fijołek próbował ratować projekt uchwały, punkt został wykreślony z porządku obrad sesji Rady Miast...

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku - Aktualności Rzeszów

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku

RZESZÓW. Prace wycenione na 8 mln zł mają ruszyć na początku przyszłego roku. ...

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu....

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku - Aktualności Rzeszów

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku

RZESZÓW. Aktualnie MZD zajmuje się projektem całej inwestycji. ...

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci - Aktualności Rzeszów

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem