Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

Dodano:

fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W czerwcu rozpoczną się prace związane ze stworzeniem tzw. strefy aktywnego wypoczynku” w parku na os. Kmity. Inwestycja zakłada stworzenie przestrzeni zarówno dla osób młodych, niepełnosprawnych oraz dla seniorów. Wśród atrakcji zaplanowano stworzenie tzw. ogrodu sensorycznego.

Mieszkańcy osiedla będą mogli cieszyć się z uroków zmodernizowanego parku dzięki własnemu zaangażowaniu, gdyż o stworzeniu strefy aktywnego wypoczynku na os. Kmity zadecydowało ubiegłoroczne głosowanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach inwestycji, która ma się zakończyć do września br. powstanie m.in. huśtawka dla niepełnosprawnych, karuzela integracyjna,  urządzenie do wspinaczki z wypustkami oraz pomost z barierkami. Będzie także stół do piłkarzyków i specjalny rowerek dla osób na wózkach. Wśród atrakcji dla seniorów znajdziemy stoliki do gry w szachy.
Reklama
Urządzenia zabawowe zostaną umieszczone na bezpiecznej nawierzchni, która amortyzuje upadki. Powierzchnia strefy ma zostać częściowo osłonięta sześcioma żaglami zacieniającymi.

Koncepcja zakłada również utworzenie ogrodu sensorycznego, gdzie zasadzona zostanie różnego rodzaju roślinność. Znajdziemy tam m.in. bergenie sercowatą, goździka sinego, kocimiętkę Faassena, płomyk Douglasa. Łącznie w ogrodzie znajdzie się 27 rodzajów roślin.

Koszt inwestycji wynosi 953 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W przychodni przy ul. Czackiego zerwała się winda. Ranne dwie osoby

RZESZÓW. Wczoraj w budynku Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 1 przy ul. Czackiego (boczna ul. Hetmańskiej) doszło do zerwania windy, w której znajdowało się dwóch mężczyzn. Obaj zostali ranni.  

Rzeszów

Strzały i wybuchy w Urzędzie Marszałkowskim

RZESZÓW. Na szczęście były to tylko ćwiczenia pod kryptonimem „Wrzesień 2022”.

Rzeszów

#RzeszowToMy - miasto uruchomiło specjalną aplikację dla mieszkańców

RZESZÓW. Aplikacja ma poprawić kontakt mieszkańców z urzędnikami i włączyć ich do zarządzania miastem.

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaje nowa droga

RZESZÓW. Trwa budowa ul. Parkowej na osiedlu Miłocin. Dobiegają końca roboty związane z budową kanalizacji deszczowej, trwają prace m.in. przy przygotowaniu konstrukcji drogi. Koszt tego zadania to ponad 5,2 mln zł.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2023. Głosowanie rozpoczęte

RZESZÓW. 5 września rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Do głosowania dopuszczonych zostało 107 projektów.

Rzeszów

Otwarto nową szkołę i przedszkole w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie najnowocześniejszej szkoły w Rzeszowie. Powstała przy ulicy Kwiatkowskiego i będzie kształcić uczniów przedszkola oraz podstawówki.

Rzeszów

Już wkrótce na Podkarpacie trafi maszyna do drążenia tunelu na S19

RZESZÓW. Rozpoczyna się wielka operacja logistyczna związana z budową 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica.

Rzeszów

W piątek zawieszona część kursów autobusów MPK

RZESZÓW. W związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. Prezydenta Tadeusza Ferenca , Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o zawieszeniu w piątek, 2 września części kursów.

Reklama