Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Mieszkańcy osiedla Mieszka I zwrócili się do prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka o budowę dodatkowych miejsc parkingowych przy ul. Krzyżanowskiego. Prezydent zdecydował o wprowadzeniu tego zadania do budżetu.

Zanim jednak powstaną nowe miejsca parkingowe, potrzebna jest dokumentacja inwestycji. Przetarg na wybór projektanta został już ogłoszony. Rozstrzygnięcie zaplanowane jest na pierwszą połowę lutego 2022 roku. Wybrana firma będzie miała osiem miesięcy do dnia podpisania umowy na dostarczenie dokumentacji.

Nowy ogólnodostępny parking (dla 18 pojazdów) ma powstać przy al. Krzyżanowskiego, w rejonie skrzyżowania z łącznikiem prowadzącym do ul. Św. Michała Archanioła. Będzie sąsiadował z już istniejącym parkingiem. Ponadto inwestycja obejmie także budowę brakującego chodnika przy skrzyżowaniu al. Krzyżanowskiego z łącznikiem z ul. Św. Michała Archanioła wraz z przejściami dla pieszych oraz budowę i przebudowę zjazdów do przyszłych miejsc parkingowych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie nowoczesny plac zabaw [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Na zielonych terenach rekreacyjnych nad Wisłokiem powstanie nowoczesny plac zabaw, z huśtawkami, trampolinami, karuzelami, urządzeniami do wspinania się, tyrolką i parkiem linowym.

Rzeszów

Rzeszów przyznał dotacje organizacjom pozarządowym na działalność kulturalną

RZESZÓW. W piątek, w Biurze Wystaw Artystycznych odbyło się uroczyste wręczenie promes na działalność organizacji pozarządowych w trzech konkursach kulturalnych. Otrzymały je 54 NGO.

Rzeszów

161 projektów w RBO na 2026 rok. Głosowanie trwa do 4 czerwca

RZESZÓW. Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 r. Mieszkańcy mają czas na oddanie głosu do 4 czerwca.

Rzeszów

Rusza rozbudowa DW 878 na trasie Tyczyn-Dylągówka. Będą spore utrudnienia

Pod koniec maja rozpoczną się prace przygotowawcze związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 878 na trasie od Tyczyna do Dylągówki. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Rzeszów

Uwaga! Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z koniecznością aktualizacji systemów informatycznych Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w najbliższy piątek i w sobotę pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami w ramach cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się 29 maja 2025 r.

Rzeszów

Nowe wydarzenie w Rzeszowie. Energy Fitness Fest już w ten weekend

RZESZÓW. Maraton fitness z gwiazdami, wokrshopy, targi branżowe i panel dietetyczny złożą się na organizowany po raz pierwszy w Rzeszowie Energy Fitness Fest.

Rzeszów

Lokalne produkty w Parku Papieskim. Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Smaczne sery, regionalne chleby i wędliny, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne ciasta, ekologiczne przetwory - to wszystko będzie można kupić na Podkarpackim Bazarku w Rzeszowie.

Reklama