Rzeszów - Sobota, 25.04.2026
Reklama

Na os. Staroniwa powstanie Zielona Promenada

Dodano: 09.04.2026 r. / Redakcja

Na mapie widoczne granice terenu objęte opracowaniem / UM Rzeszowa
Na mapie widoczne granice terenu objęte opracowaniem / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy Zieloną Promenadę na Staroniwie, czyli przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców osiedla. Zadanie będzie realizowane w ramach ubiegłorocznego Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Inwestycja obejmie teren działek nr 518/7 oraz 518/2 i zakłada kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni z myślą o wypoczynku, rekreacji i aktywności na świeżym powietrzu.

W ramach zadania przewidziano: modernizację istniejących ciągów pieszych oraz wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, wykonanie nowych ścieżek spacerowych, przygotowanie nawierzchni bezpiecznych pod urządzenia rekreacyjne oraz nasadzenia roślin, w tym traw ozdobnych i bylin.

Reklama

Zielona Promenada zostanie wyposażona w elementy małej architektury, które stworzą funkcjonalne i atrakcyjne miejsce do spędzania czasu. Wśród nich znajdą się m.in.:

• ławki i hamaki do wypoczynku,
• stolik do gry w szachy,
• kosze na śmieci i stojaki rowerowe,
• tablice informacyjne i edukacyjne,
• karmnik dla ptaków.

Projekt zakłada również powstanie stref aktywności, w tym: placu zabaw z bezpieczną nawierzchnią żwirową oraz siłowni plenerowej wyposażonej w urządzenia do ćwiczeń.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. rasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" od 31 marca dostępne dla zwiedzających

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 31 marca 2023 r. będzie można już regularnie odwiedzać Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. 

Rzeszów

Dodatkowe miesiące dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie

RZESZÓW. Ministerstwo Sportu i Turystyki zaakceptowało propozycję władz Rzeszowa i zgodziło się na dłuższy o dziewięć miesięcy termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Wydłużony termin to szansa na większą liczbę firm, które...

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku

RZESZÓW. Wszystkie pojazdy biorące udział w kolizji wylądowały w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

16. PKO Półmaraton Rzeszowski już w tą niedzielę. Pobiegną również osoby z niepełnosprawnościami [TRASA]

RZESZÓW. Ponad 1700 zawodników weźmie udział w szesnastej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego.

Rzeszów

Poranny wypadek na A4. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów – busa i osobowej toyoty. Kierowca osóbki został przewieziony do szpitala.  

Rzeszów

Przy ul. Kochanowskiego powstały nowe miejsca kiss&ride

RZESZÓW. Kolejne powstaną w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Hala targowa, "Balcerek" i park w centrum Rzeszowa okiem młodych architektów [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaproponowali nowoczesną wizję zagospodarowania okolic hali targowej, placu Balcerowicza i parku im. prof. Józefa Szajny. 

Reklama