Rzeszów - Czwartek, 16.07.2026
Reklama

Na os. Staroniwa powstanie Zielona Promenada

Dodano: 09.04.2026 r. / Redakcja

Na mapie widoczne granice terenu objęte opracowaniem / UM Rzeszowa
Na mapie widoczne granice terenu objęte opracowaniem / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy Zieloną Promenadę na Staroniwie, czyli przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców osiedla. Zadanie będzie realizowane w ramach ubiegłorocznego Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Inwestycja obejmie teren działek nr 518/7 oraz 518/2 i zakłada kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni z myślą o wypoczynku, rekreacji i aktywności na świeżym powietrzu.

W ramach zadania przewidziano: modernizację istniejących ciągów pieszych oraz wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, wykonanie nowych ścieżek spacerowych, przygotowanie nawierzchni bezpiecznych pod urządzenia rekreacyjne oraz nasadzenia roślin, w tym traw ozdobnych i bylin.

Reklama

Zielona Promenada zostanie wyposażona w elementy małej architektury, które stworzą funkcjonalne i atrakcyjne miejsce do spędzania czasu. Wśród nich znajdą się m.in.:

• ławki i hamaki do wypoczynku,
• stolik do gry w szachy,
• kosze na śmieci i stojaki rowerowe,
• tablice informacyjne i edukacyjne,
• karmnik dla ptaków.

Projekt zakłada również powstanie stref aktywności, w tym: placu zabaw z bezpieczną nawierzchnią żwirową oraz siłowni plenerowej wyposażonej w urządzenia do ćwiczeń.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Rzeszowskie Piwnice" - mapping 3D na budynku ratusza

RZESZÓW. W środę (29.12) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Video Mapping 3D będący przedsmakiem zwiedzania Rzeszowskich Piwnic, które od 3 stycznia zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom.

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Rzeszów

W Sylwestra utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym

RZESZÓW. 31 grudnia, w związku z organizacją pokazu dronów w ramach Sylwestra Miejskiego, na Moście Zamkowym wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Rzeszów

Miasto kupiło 4 samochody do przewozu osób z niepełnosprawościami

RZESZÓW. Cztery mikrobusy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami trafią do rzeszowskich Domów dla Dziecka i DPS’ów. Wartość pojazdów to ponad 738 tys. zł. Zakup jest dofinansowany z PFRON.

Rzeszów

Nowe połączenia lotnicze z Jasionki. Polecimy do Odessy i Olsztyna

RZESZÓW. W sezonie letnim z Rzeszowa polecimy do Odessy i na lotnisko Olsztyn-Mazury na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rzeszów

Rzeszowscy strażnicy miejscy uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie

RZESZÓW. W wigilię strażnicy miejscy znaleźli bezdomnego, który spędził noc w pergoli śmietnikowej. Mężczyzna trafił do szpitala. Interwencja strażników prawdopodobnie uratowała mu życie.

Reklama