Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Na osiedlu Krakowska Południe ma powstać dom kultury

Dodano: /

Zdjęcie w tle: RDK
Zdjęcie w tle: RDK

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa poszukuje firmy, która przygotuje projekt domu kultury na osiedlu Krakowska Południe. Budynek o powierzchni użytkowej minimum 1,1 tys. mkw ma powstać na terenie przejętym od MPEC-u przy ul. Stojałowskiego 19.

- O tym, jak ważna dla Krakowskiej Południe jest budowa domu kultury rozmawiałem z mieszkańcami zarówno podczas spotkań na osiedlu oraz wielokrotnie indywidualnie. Działamy, by takie miejsce stworzyć. Przejęliśmy od MPEC-u teren przy ul. Stojałowskiego. Jest tam stary budynek, który zostanie wyburzony. W jego miejscu wybudujemy właśnie dom kultury – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.


Lokalizacja nowego domu kultury na osiedlu Krakowska Południe / oprac. Nat - RESinet.pl

Przyszły obiekt ma być budynkiem wielokondygnacyjnym, którego powierzchnia użytkowa będzie wynosiła minimum 1,1 tys. m kw. Projekt będzie obejmował także zagospodarowanie terenu wokół budynku oraz budowę bądź przebudowę infrastruktury technicznej.

Reklama

Zgodnie z koncepcją, w nowej filii RDK na osiedlu Krakowska Południe, mają znaleźć się m.in. sala taneczna, sala widowiskowo – kinowa ze sceną na ok. 200 osób, sala wystawienniczo-multimedialna, studio nowych mediów, sala plastyczna, pokój sensoryczny, pokój wyciszenia oraz biblioteka. Na zewnątrz ma powstać patio.

Projekt przewiduje także utworzenie biura i pokoju socjalnego, toalet na każdym piętrze, szatni, oraz pomieszczeń magazynowych i gospodarczych.

Przetarg, w którym wybrany zostanie projektant tej inwestycji już trwa. Potencjalni wykonawcy mają czas do 5 czerwca na złożenie swoich propozycji. Zwycięska firma będzie miała 300 dni od daty podpisania umowy na dostarczenie projektu.

Sama budowa nowego domu kultury na osiedlu Krakowska Południe jest zadaniem, na które miasto chce pozyskać dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Wniosek w tej sprawie zostanie złożony w tym roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla osób z niepełnosprawnością

RZESZÓW. Będzie to pierwsza tego typu placówka w naszym mieście.

Rzeszów

Znamy nominowanych do konkursu Podcast Roku 2022

RZESZÓW. Gala finałowa odbędzie się 20 listopada w hotelu Hilton w Rzeszowie.

Rzeszów

Pijany kierowca osobówki zderzył się z autobusem MPK

RZESZÓW. Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Langiewicza i Witosa doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i autobusu komunikacji miejskiej. Sprawca zdarzenia - kierowca osobówki - miał ponad 3,4 promile alkoholu.

Rzeszów

Ruszyła zbiórka pieniędzy na miejski fortepian

RZESZÓW. Trwa akcja pod hasłem „Fortepian Dla Rzeszowa”. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na zakup fortepianu zewnętrznego, który pozostałby na stałe na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

"Różowa sobota" w szpitalu przy ul. Szopena. Bezpłatne badania i konsultacje

RZESZÓW. Akcja dbędzie się 29 października w Przychodni Onkologicznej i w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Rzeszów

Wyburzono starą halę sportową przy I LO. Powstaje już nowa

RZESZÓW. Gotowy jest już wykop pod nową płytę fundamentową, aktualnie trwa izolacja gruntu. Na plac budowy dotarły właśnie pręty zbrojeniowe i zaczął się ich montaż

Rzeszów

Maszyna do drążenia tunelu na S19 już na Odrze

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny etap transportu maszyny TBM (Tunnel Boring Machine), która wydrąży tunel na odcinku S19 Rzeszów Południe - Babica.

Rzeszów

Nowe "elektryki" dla Rzeszowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup sześciu nowych autobusów elektrycznych, które uzupełnią rzeszowski tabor miejski. Inwestycja będzie dofinansowana z Unii Europejskiej.

Reklama