Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Na osiedlu Mieszka I powstaje strefa relaksu. Posadzą ponad 3 tys. roślin

Dodano: 12.09.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Już wkrótce mieszkańcy osiedla Mieszka I zyskają nowe miejsce do wypoczynku. Trwa budowa strefa relaksu. Zadanie realizowane jest w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Inwestycja powstaje przy ul. Letniej, w dwóch wskazanych przez mieszkańców lokalizacjach.

W pierwszej z nich trwa montaż pergoli, ławek oraz stojaków rowerowych. Powstanie również ogrodzenie i ścieżka spacerowa. Kolejnym krokiem będzie założenie rabat z roślinami.

Drugie miejsce przy ul. Letniej, którym obecnie się zajmujemy, to teren już otoczony zielenią. Uzupełniamy ją nowymi rabatami z bylinami. Założony będzie tam także trawnik.

Łącznie w ramach tego zadania na osiedlu Mieszka I przybędzie 3326 nowych drzew, krzewów, traw i bylin.

Inwestycja ma być gotowa jesienią tego roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Opłaty za parkowanie w mieście wzrosną od maja

RZESZÓW. Zatwierdono nowe opłaty oraz dwie nowe podstrefy.

Rzeszów

Nowa siedziba Sądu Okręgowego przy ul. Borowej?

RZESZÓW. Radni miasta sceptycznie podeszli do tego tematu.

Rzeszów

Ratusz zwiększa środki finansowe przeznaczone na organizację Dni Osiedli

RZESZÓW. Docelowo kwota 9 tys. zł zostanie zwiększona do 12 tys. zł.

Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej?

Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi.

Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powiększeniu obowiązujących opłat za postój w danej strefie.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2. 

Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Reklama