Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Na osiedlu Miłocin powstaje nowa droga

Dodano: 06.09.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa budowa ul. Parkowej na osiedlu Miłocin. Dobiegają końca roboty związane z budową kanalizacji deszczowej, trwają prace m.in. przy przygotowaniu konstrukcji drogi. Koszt tego zadania to ponad 5,2 mln zł.

Ulica Parkowa łączy ulicę Tarnowską z Miłocińską. W ciągu ostatnich lat powstało przy niej wiele domów. W tracie ubiegłorocznej kampanii wyborczej, Konrad Fijołek, wówczas kandydat na prezydenta, podpisał tzw. kontrakt dla osiedla Miłocin, w ramach którego obiecał m.in. budowę ul. Parkowej, o którą zabiegali mieszkańcy osiedla.

Roboty już trwają. Wybrana w przetargu firma Strabag wybuduje odcinek nowej drogi o długości ok. 800 metrów, od strony skrzyżowania z ul. Tarnowską. Zakres prac obejmuje m.in. rozebranie istniejącej konstrukcji jezdni i zjazdów i budowę nowej, budowę chodników, ścieżki rowerowej i odwodnienia a także ulicznego oświetlenia. - Inwestycja jest prowadzona w dobrym tempie. Wykonano już ponad 90 proc. prac związanych z kanalizacją deszczową, trwa budowa konstrukcji drogi - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa. 

Droga ma być gotowa do końca bieżącego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów miastem przyjaznym dla pszczół

RZESZÓW. Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi, przystąpił do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Rzeszów

Ulica Lubelska będzie rozbudowana. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 878.

Rzeszów

Świąteczne miasteczko już w grudniu na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. ​Trwają przygotowania do otwarcia świątecznego miasteczka, które stanie na rzeszowskim rynku już 4 grudnia. Poszukiwani są wystawcy.

Rzeszów

Ruszyła budowa przystanku kolejowego Rzeszów Dworzysko

RZESZÓW. Rozpoczęto prace przy budowie przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie Rzeszów – Dębica. PKP przygotuje też 14 nowych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Miejskie bieganie w Święto Niepodległości

RZESZÓW. Już po raz dziewiąty rzeszowianie pobiegną w Narodowe Święto Niepodległości. Odbędzie się też akcja charytatywna „Biegnę dla”.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa likwidacja piecyków gazowych

RZESZÓW. Niemal 9 tysięcy piecyków gazowych zlikwidowali już mieszkańcy Rzeszowa. Jest plan kolejnych wymian.

Rzeszów

Rzeszów czwarty w rankingu miast "dobrych do życia"

RZESZÓW. Rzeszów znalazł się na 4. miejscu w rankingu "Gmina dobra do życia 2021", przygotowanym przez Polską Agencję Prasową,

Rzeszów

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne otwarte

RZESZÓW. 4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego. To inwestycja za niemal 52 mln.

Reklama