Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Na osiedlu Pobitno powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Nowy ogród kieszonkowy powstaje przy Kurpiowskiej, na terenie o powierzchni ok. 30 arów. Będzie gotowy latem tego roku.

W tym roku w Rzeszowie powstanie sześć mini parków. Będą zlokalizowane m.in. na os. Baranówka (rejon ulic Starzyńskiego i Brydaka), przy al. Sikorskiego, na os. Nowe Miasto i Pobitno. Prace przy tworzeniu ogrodu kieszonkowego na ostatnim z wymienionych osiedli już trwają. Budowane są alejki, sadzona jest roślinność. W sumie posadzonych tam będzie 1300 roślin, w tym krzewy, byliny, trawy ozdobne i 38 drzew.

W ogrodzie znajdą się również m.in. zadaszona pergola, siłownia plenerowa oraz ławki i parklety wypoczynkowe. Te elementy będą otoczone wielokolorowymi rabatami bylinowymi oraz dużymi drzewami. Teren ogrodu rozświetlą lampy wykorzystujące energię słoneczną.

Koszt tej inwestycji to 460 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie ferii zimowych?

RZESZÓW. W województwie podkarpackim ferie rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia i potrwają do 27 stycznia br. 

Rzeszów

Rusza druga transza dystrybucji węgla w Rzeszowie. Trzeba złożyć wniosek

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa przyjmuje wnioski do końca stycznia.

Rzeszów

Ciało 25-latka w rejonie zapory. Popełnił samobójstwo?

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo w sprawie śmierci 25-letniego mieszkańca Rzeszowa. Jego zwłoki znalazł przypadkowy przechodzień. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Rzeszów

Jak segregować odpady w Rzeszowie? Mieszkańcom pomoże specjalny słownik

RZESZÓW. W Rzeszowie powstał „Słownik segregacji odpadów komunalnych”, który ma pomóc mieszkańcom w poprawnej segregacji śmieci.

Rzeszów

Wypadek w Boguchwale. Samochód potrącił matkę z dwójką dzieci

BOGUCHWAŁA. Dziś rano na oznakowanym przejściu dla pieszych w Boguchwale, kierujący toyotą potrącił matkę z dwójką dzieci. Piesi z obrażeniami trafili do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Znamy gwiazdy i program 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – pod takim hasłem już 29 stycznia w Rzeszowie odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Estrada Rzeszowska przygotowała...

Rzeszów

Wypadek na DK19 w Lutoryżu. Dwie osoby ranne

LUTORYŻ. Przez kilka godzin, w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

Rzeszów

Obok ratusza ma powstać nowe miejsce spotkań dla mieszkańców

RZESZÓW. Miasto planuje budowę nowego budynku przy ul. Słowackiego. Ma być to miejsce zarówno na spotkania jak i na wystawy czy kameralne koncerty.

Reklama