Rzeszów - Sobota, 30.05.2026
Reklama

Na osiedlu Słocina powstaną dwa mini ronda

Dodano: 27.02.2026 r. / Redakcja

Skrzyżowanie ulic: Słocińskiej, św. Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich / Archiwum RESinet.pl
Skrzyżowanie ulic: Słocińskiej, św. Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona mini ronda na osiedlu Słocina. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w tej części miasta. 

Mini ronda o średnicy 3000 mm zostaną wykonane z wulkanizowanej gumy, w kolorystyce czarno-czerwonej, z antypoślizgową nawierzchnią oraz elementami odblaskowymi (biała taśma i szklane oczko). Zakres prac obejmuje dostawę kompletnych elementów wraz z ich montażem.

Mini ronda zostaną zainstalowane na skrzyżowaniu ulic: Słocińskiej, św. Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich oraz na skrzyżowaniu ul. Paderewskiego z al. Powstańców Wielkopolskich.

Po ich zamontowaniu wykonane zostanie nowe oznakowanie poziome i pionowe oraz wyłączona sygnalizacja świetlna.

- Wprowadzenie takich rozwiązań to wynik rozmów z przedstawicielami osiedla Słocina i Radnym Miasta Rzeszowa Rafałem Kuligiem. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa i upłynnienie ruchu w obydwu miejscach. Mini ronda wprowadzimy testowo. Będziemy wspólnie z mieszkańcami obserwować czy to rozwiązanie sprawdza się – informuje Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na rondzie Kuronia. 4 osoby w szpitalu

RZESZÓW. Cztery osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Kierujący skodą przejechał przez rondo na wprost, a następnie zderzył się z bmw.

Rzeszów

Blisko 2,5 mln zł na nowe place zabaw przy rzeszowskich żłobkach

RZESZÓW. Blisko 2,5 mln zł otrzymał Rzeszów na modernizację i unowocześnienie placów zabaw w dziesięciu rzeszowskich żłobkach. Środki pochodzą z rządowego programu „Aktywne Place Zabaw”. Na całym Podkarpaciu projekt obejmie łącznie 23...

Rzeszów

Tragedia w Głogowie Małopolskim. 37-latek ofiarą czadu

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Najprawdopodobniej zaczadzenie było przyczyną śmierci 37-letniego mieszkańca Głogowa Małopolskiego. Mężczyznę znalazł w łazience najbliższy członek rodziny. Interweniujący na miejscu strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

Rzeszów

Alert IMGW! Mroźny weekend na Podkarpaciu, w nocy nawet -23 stopnie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu jaki spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Od lutego ważne zmiany w centrum Rzeszowa. Powiększy się strefa spacerowa

RZESZÓW. Ratusz wprowadza kolejne zmiany w Śródmieściu. Dzięki nim centrum miasta ma być bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla spacerowiczów. Z jednych z najbardziej klimatycznych ulic znikną samochody.

Rzeszów

Firma z Głogowa Młp. zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno. To Projekt Consaulting z Głogowa Małopolskiego, która jako jedyna zgłosiła swoją ofertę w przetargu na realizację tego zadania.

Rzeszów

Podpisano porozumienie ws. budowy północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa

RZESZÓW. Dzisiaj w rzeszowskim ratuszu podpisano porozumienie dotyczące wspólnej realizacji północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa, przez Miasto i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dokument pozwala rozpocząć prace przygotowawcze dla nowej inwestycji. Obwodnica połączy...

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W lutym odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu "Rzeszów To My". Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedli Matysówka, Słocina i Zalesie.

Reklama