Rzeszów - Czwartek, 05.03.2026
Reklama

Na osiedlu Słocina powstaną dwa mini ronda

Dodano: 27.02.2026 r. / Redakcja

Skrzyżowanie ulic: Słocińskiej, św. Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich / Archiwum RESinet.pl
Skrzyżowanie ulic: Słocińskiej, św. Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona mini ronda na osiedlu Słocina. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w tej części miasta. 

Mini ronda o średnicy 3000 mm zostaną wykonane z wulkanizowanej gumy, w kolorystyce czarno-czerwonej, z antypoślizgową nawierzchnią oraz elementami odblaskowymi (biała taśma i szklane oczko). Zakres prac obejmuje dostawę kompletnych elementów wraz z ich montażem.

Mini ronda zostaną zainstalowane na skrzyżowaniu ulic: Słocińskiej, św. Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich oraz na skrzyżowaniu ul. Paderewskiego z al. Powstańców Wielkopolskich.

Po ich zamontowaniu wykonane zostanie nowe oznakowanie poziome i pionowe oraz wyłączona sygnalizacja świetlna.

- Wprowadzenie takich rozwiązań to wynik rozmów z przedstawicielami osiedla Słocina i Radnym Miasta Rzeszowa Rafałem Kuligiem. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa i upłynnienie ruchu w obydwu miejscach. Mini ronda wprowadzimy testowo. Będziemy wspólnie z mieszkańcami obserwować czy to rozwiązanie sprawdza się – informuje Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kierunek studiów dla twórców gier

RZESZÓW. PrimeBit Games rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z kurdystańską firmą

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z firmą Markodh Company z irackiego Kurdystanu. 

Rzeszów

W lecie czeka nas remont Wiaduktu Śląskiego?

RZESZÓW. Chodzi o poprawę dylatacji.

Rzeszów

Rozpoczyna się cykl spotkań z graczami Asseco Resovia Rzeszów

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 21 stycznia, o godzinie 19.00. 

Rzeszów

Dwie oferty na dostarczenie dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie

RZESZÓW. Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa wciąż poszukuje dostawcy 15 autobusów dla rzeszowskiego PKS-u.

Rzeszów

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach

RZESZÓW. Utworzono petycje skierowaną do Uniwersytetu Rzeszowskiego, aby nie rozpoczynała badań na zwierzętach.

Rzeszów

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Linie nr 9, 13, 18, 25, 26, 55, 58, N1 kursować będą objazdami.

Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100.

Reklama