Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Na osiedlu Wilkowyja powstanie nowy Zespół Oświatowo-Wychowawczy?

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości interpeluje do Ratusza w sprawie podjęcia inwestycji polegającej na utworzeniu Zespołu Oświatowo-Wychowawczego składającego się ze żłobka i przedszkola. Ratusz ma budowę w planach, jednak obowiązuje kolejność.

Jerzy Jęczmienionka oraz Mateusz Szpyrka z Prawa i Sprawiedliwości wystosowali do Ratusza interpelacje, w której wnioskują o niezwłoczne utworzenie na Osiedlu Wilkowyja publicznego żłobka oraz przedszkola. Zdaniem radnych inwestycja jest absolutnie niezbędna ze względu na rozrost osiedla.

„Na obecną chwilę Osiedle Wilkowyja nie posiada na swoim terenie publicznego żłobka oraz przedszkola. Problem ten pogłębia się, gdyż na jego terenie oraz sąsiednich osiedlach powstają nowe bloki, wzrasta liczba młodych małżeństw z dziećmi, co powoduje że dostęp do opieki żłobkowej i przedszkolnej jest jeszcze bardziej utrudniony” – czytamy w interpelacji.

Podobny wniosek na ręce Prezydenta Rzeszowa skierowali członkowie Rady Osiedla Wilkowyja. Chcieli aby w budżecie Miasta Rzeszowa na 2019 rok ujęte zostało wykonanie projektu inwestycji wraz z całą niezbędną infrastrukturą oraz budową boiska sportowego oraz siłownią na powietrzu. Warto dodać, że poza ww. inwestycją Rada osiedla apelowała do miasta o włączenie do budżetu 15 innych pozycji.
Reklama
„Rada Osiedla pragnie nadmienić, iż o wiele z w/w zadań wnioskowała już w latach ubiegłych, otrzymując obietnice realizacji inwestycji, bez ich finalizacji” – czytamy we wniosku z sierpnia 2018 roku.

W odpowiedzi na interpelację radnych Urząd Miasta Rzeszowa informuje, że środki na opracowanie dokumentacji projektowej żłobka i przedszkola na Osiedlu Wilkowyja będzie możliwe jedynie w przypadku uzyskania oszczędności poprzetargowych, a zadanie pn. „Budowa Zespołu Oświatowego na Osiedlu Wilkowyja” wpisane jest w Wieloletnią Prognozę Finansową Miasta w latach 2026-2028.

„Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy żłobków przy ul. Iwonickiej i ul. Jachowicza oraz na Osiedlu Budziwój. Otwarcie żłobków przy ulicach Iwonickiej i Jachowicza przewiduje się w 2020 roku” – informuje w odpowiedzi na interpelacje Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ekrany akustyczne na ul. Lwowskiej pojawią się w 2021 roku

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie mówimy o montażu ekranów na wysokości osiedla Mieszka I na długości ok. 270 m.

Rzeszów

PKS zawiesza siedem kursów. Powodem brak dofinansowania

RZESZÓW. Kursy zostają zawieszone z dniem 1 grudnia br.

Rzeszów

Kolejne zatrzymania CBA w związku z tzw. aferą podkarpacką. Tym razem chodzi o elektrociepłownie

RZESZÓW. Wcześniej prokuratura przedstawiła, w tym wątku, zarzuty 12 osobom.

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Rzeszów

Podpisano porozumienie obejmujące m.in. budowę mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Miasto Rzeszów, gmina Lubenia, Boguchwała oraz starostwo powiatowe podpisało porozumienie w sprawie ok. 100 mln inwestycji. 

Rzeszów

Za nami I Kobiecy Kongres w Jasionce. Hasłem wydarzenia: „Baby są jakieś inne” [FOTO]

RZESZÓW. Ponad 300 kobiet w sobotę przyjechało do Jasionki do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena.

Rzeszów

Turyści coraz częściej odwiedzają Podkarpacie. Nie inaczej jest w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Od stycznia do września 2019 roku z 652 turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało 1012,4 tys. turystów, w tym 111,6 tys. z zagranicy.

Reklama