Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Na osiedlu Załęże powstaje nowy odcinek kanalizacji deszczowej

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Blisko 750-metrów będzie miał nowy odcinek kanalizacji deszczowej, który budowany jest na osiedlu Załęże. Koszt tej inwestycji to ponad 2,3 mln zł.

- Dzięki niej rozwiązany zostanie problem, który zgłaszali prezydentowi miasta mieszkańcy osiedla Korona, znajdującego się na rzeszowskim Załężu. W ich blokach dochodziło do zalewania piwnic, zawilgocenia innych pomieszczeń. Rozwiązaniem mogła być tylko budowa kanalizacji deszczowej – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Zadanie obejmie swoim zasięgiem nie tylko osiedle Korona, ale większą część osiedla Załęże. Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w przetargu firma Aquatech. Roboty już trwają.

W ramach tej inwestycji powstaje nowy odcinek „deszczówki” o długości prawie 750 metrów. Część prac, w miejscach, gdzie rosną drzewa, będzie prowadzona metodą bezwykopową.

Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie maja.


Reklama

Komentarze

j***m 19.03.2025, godz. 09:40
Komentarz został usunięty

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poszerzą ulicę Ustrzycką w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie 800-metrowy odcinek ulicy Ustrzyckiej zostanie przebudowany. Droga zostanie poszerzona do minimum 6 m, powstanie chodnik oraz nowe oświetlenie.

Rzeszów

W niedzielę utrudnienia w ruchu w związku z Półmaratonem Rzeszowskim

RZESZÓW. Trasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

Rzeszów

Ruszyła budowa ponad 10-kilometrowego odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica

RZESZÓW. W ramach inwestycji wybudowany zostanie tunel o długości ok. 2,2 km.

Rzeszów

W Rzeszowie zamontowano kolejne budki dla jerzyków

RZESZÓW. Ponad 130 kolejnych budek dla jerzyków pojawiło się na ścianach budynków administrowanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Licząc z tymi powieszonymi jesienią ubiegłego roku, jest ich już łącznie 157.

Rzeszów

W najbliższą sobotę otwarte punkty paszportowe

PODKARPACIE. W związku z dużym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, w najbliższą sobotę, 9 kwietnia 2022 r. czynne będą Oddziały Paszportowe w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Rzeszów

Jechał całą szerokością jezdni. Był tak pijany, że wynik przekroczył skalę alkomatu

RZESZÓW. 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego prowadził samochód mając blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. 

Rzeszów

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Rzeszów a Doliną Lotniczą

RZESZÓW. Jest to kontynuacja umów nawiązywanych w poprzednich latach.

Rzeszów

Doświetlono przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego

RZESZÓW. Poprawiono bezpieczeństwo pieszych na al. Cieplińskiego.

Reklama