Rzeszów - Poniedziałek, 08.09.2025
Reklama

Na parkingu przy hali na Podpromiu uruchomiono punkt kontroli autokarów

Dodano: 27.05.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
Komenda Miejska Policji w Rzeszowie uruchomiła stały punkt kontroli autokarów wycieczkowych. Znajduje się on przy hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu.

Od dzisiaj (27.05) na parkingu przy hali Podpromie działa stały punkt kontroli autokarów. Policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki. Punkt działać będzie w dni robocze do piątku 14 czerwca w godzinach od 6:00 do 9:00.

W innych godzinach kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów w miarę możliwości, doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie - nr telefonu 17 858 33 12. Policjanci apelują jednak, aby przeprowadzać kontrole w uruchomionym punkcie, ze względu na duża liczbę zgłoszeń.
Reklama
Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie między innymi: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci zwrócą kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

#JestemNaBecieNaCałymŚwiecie, czyli dwunasta edycja InternetBeta w wersji online

RZESZÓW. Choć rok 2020 zaskoczył wszystkich i pokrzyżował różne plany, w rozkładzie jazdy tegorocznych konferencji branżowych nie mogło zabraknąć Bety. 

Rzeszów

Kierował samochodem mając 4 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Świadkowie uniemożliwili jazdę 47-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który mając 4 promile alkoholu we krwi prowadził samochód. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Rzeszów

Masz pomysł na innowacje w Rzeszowie? Zgłoś go do Urban Lab

RZESZÓW. Laboratorium miejskie zbiera pomysły na innowacje, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

InternetBeta 2020 online i bezpłatnie

RZESZÓW. W związku z obecną sytuacją, tegoroczna edycja konferencji InternetBeta odbędzie się w całości online, a udział w konferencji jest bezpłatny.

Rzeszów

Od 1 października większa strefa płatnego parkowania. Ruszyła sprzedaż abonamentów

RZESZÓW. Od 1 października w Rzeszowie zacznie funkcjonować szersza strefa płatnego parkowania, powiększona o osiedla 1000-lecia oraz Grota-Roweckiego.

Rzeszów

Startuje 3-dniowy festiwal piwa na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W dniach 11 - 13 września 2020 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się wyjątkowy festiwal piw rzemieślniczych.

Rzeszów

Kradł buty i kosmetyki w jednej z galerii handlowych. Usłyszał 5 zarzutów

RZESZÓW. 27-letni mieszkaniec Rzeszowa podejrzany o kradzieże w sklepach na terenie jednej z rzeszowskich galerii handlowych został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ORLEN Wyścig Narodów już w ten weekend w Rzeszowie. Będą duże utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. 16 drużyn pojawi się na starcie zawodów ORLEN Wyścig Narodów, które rozegrane zostaną na ulicach Rzeszowa w najbliższą sobotę i niedzielę. W związku z wyścigiem będą zamykane niektóre ulice.

Reklama